برای نهمین سال پیاپی، مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس دنیا شد

  1. چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
برای نهمین سال پیاپی، مرسدس بنز پرفروش‌ترین برند لوکس دنیا شد
به گزارش فرانگر

ب ام و در سال ۲۰۱۹ با فروش ۳۲۴,۸۲۶ دستگاه خودرو و ثبت رشد فروش ۴.۴ درصدی، به عنوان پرفروش ترین برند لوکس بازار ایالات متحده دست یافت و پس از چند سال مرسدس بنز را به زیر کشید؛ اما بااین وجود و علیرغم تلاش های ب ام و و آئودی، مرسدس بنز همچنان صدرنشین فروش خودروهای لوکس در دنیا است. این برند اشتوتگارتی در سال ۲۰۱۹ موفق به فروش بیش از ۲.۳ میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان شد و همچنان پرفروش ترین برند لوکس دنیا باقیمانده است. این برای نهمین سال متوالی است که مرسدس بنز این عنوان را در اختیار دارد.

فروش مرسدس در سال ۲۰۱۹ با افزایشی ۱.۳ درصدی به ۲,۳۳۹,۵۶۲ دستگاه رسیده که بیشترین میزان فروش در طول تاریخ این شرکت محسوب می شود. در همین حال، ب ام و نیز در سال ۲۰۱۹ به رکورد فروش ۲,۱۷ میلیون دستگاه دست پیدا کرده که هرچند رقم چشمگیری است اما همچنان اختلاف زیادی با مرسدس دارد. فروش آئودی هم در این سال برابر با ۱.۸۵ میلیون دستگاه بوده و در جایگاه سوم قرار گرفته است. البته گروه ب ام و در فروش کلی بر مرسدس برتری دارد زیرا فروش کل این گروه یعنی همراه با برندهای رولزرویس و مینی در سال ۲۰۱۹ برابر با ۲,۵۲۰,۳۰۷ دستگاه بوده که از مجموع فروش ۲,۴۵۶,۳۶۲ دستگاهی مرسدس و اسمارت بیشتر است.

برای نهمین سال پیاپی، مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس دنیا شد

در سال ۲۰۱۹ مرسدس بنز علاوه بر فروش جهانی، در چندین بازار مختلف شامل آلمان، بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، سوئیس، لهستان، پرتغال، کرهٔ جنوبی، ژاپن، استرالیا، تایلند، ویتنام، سنگاپور، کانادا و آفریقای جنوبی هم جایگاه خود به عنوان پرفروش ترین برند لوکس را حفظ کرده است. مرسدس بنز همچنین رکورد جدیدی را در منطقهٔ آسیا و اقیانوسیه به ثبت رسانده و ۹۷۷,۹۲۲ دستگاه خودرو در این منطقه به فروش رسانده است. از این تعداد، ۶۹۳,۴۴۳ دستگاه فقط در چین فروخته شده که ۶.۲ درصد نسبت به فروش سال ۲۰۱۸ افزایش داشته است. اتو چینی ها در هرماه بیش از ۷۰۰ دستگاه از مدل های مایباخ را خریداری می کنند. چین از سال ۲۰۱۵ بزرگ ترین بازار مرسدس بنز بوده است.

برای نهمین سال پیاپی، مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس دنیا شد

فروش این شرکت در اروپا هم ۹۳۷,۸۸۱ دستگاه بوده که سهم بازار خانگی آلمان از این تعداد ۳۱۸,۳۵۳ دستگاه بوده است. این بالاترین فروش مرسدس در آلمان طی یک دههٔ گذشته بوده است. پس از آلمان، به ترتیب بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بزرگ ترین بازارهای اروپایی مرسدس هستند. فروش این برند لوکس آلمانی در سال ۲۰۱۹ منطقهٔ آمریکای شمالی ۳۷۲,۱۴۴ دستگاه بوده است و هرچند مرسدس در سال ۲۰۱۹ در بازار ایالات متحده با چالش هایی مواجه بوده و رهبری خود را به ب ام و واگذار کرده است اما بااین حال هنوز هم از این تعداد، ۳۱۶,۰۹۴ دستگاه راهی بازار آمریکا شده است.

برای نهمین سال پیاپی، مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس دنیا شد

مرسدس بنز همچنین از اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۹ بهترین سه ماههٔ خود را تجربه کرده و از نقطهٔ عطف فروش ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو عبور کرده است. تعداد دقیق فروش این شرکت در سه ماههٔ پایانی سال ۲۰۱۹ برابر با ۶۱۴,۳۱۹ دستگاه بوده که افزایشی ۳.۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد. در همین حال، از هر سه خودرویی که مرسدس در سال ۲۰۱۹ به فروش رسانده یکی شاسی بلند بوده است. مجموع فروش همهٔ شاسی بلندهای این شرکت شامل GLA، GLB، GLC، GLE، GLS، GLC کوپه، GLE کوپه، EQC و G کلاس در سال ۲۰۱۹ برابر با ۷۸۳,۷۰۰ دستگاه بوده است.

برای نهمین سال پیاپی، مرسدس بنز پرفروش ترین برند لوکس دنیا شد

C کلاس با فروش ۳۹۲,۹۰۰ دستگاه، پرفروش ترین مدل مرسدس بنز در سال ۲۰۱۹ بوده و E کلاس نیز با فروش ۳۵۱ هزار دستگاه در جایگاه دوم قرار گرفته است. بخش AMG هم در سال ۲۰۱۹ با فروش ۱۳۲,۱۳۶ دستگاه و رشد دورقمی ۱۱.۸ درصدی، رکوردی را به ثبت رسانده است. فروش برند اسمارت اما کاهشی ۱۰.۲ درصدی را تجربه کرده و به ۱۱۶,۸۰۰ دستگاه رسیده است.

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش لوکس
همرسانی نوشتار: