نیسان به دنبال جدایی از رنو

  1. چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۳ ماه قبل)
نیسان به دنبال جدایی از رنو
به گزارش فرانگر

طبق گزارش ها، مدیران ارشد نیسان در حال تسریع طرحی برای جدایی احتمالی از رنو هستند. ظاهراً این طرح از زمان دستگیری رئیس سابق اتحاد رنو-نیسان «کارلوس گوسن» در توکیو به اتهام کمتر اعلام کردن درآمدهایش ایجاد شده است. فایننشال تایمز از قول چندین منبع آگاه از این موضوع گزارش داده است که برنامهٔ نیسان شامل جدایی کامل در مهندسی و تولید از رنو و همین طور تغییرات جدیدی در هیئت مدیرهٔ این شرکت ژاپنی می شود. به نظر می رسد فرار گوسن از ژاپن عامل مهمی برای حرکت نیسان به سمت طرح جدایی احتمالی است و این نشان می دهد تنش ها میان نیسان و رنو هنوز به پایان نرسیده است.

هرچند تلاش شده روابط دو طرف بهبود یابد اما به گفتهٔ دو منبع، همکاری نیسان با رنو سمّی شده و بسیاری از مدیران ارشد نیسان معتقدند رنو این شرکت ژاپنی را درگیر مشکلات خود کرده است. بااین حال هنوز مشخص نیست که جدایی این دو شرکت در چه حدی خواهد بود زیرا رنو بزرگ ترین سهام دار نیسان بوده و در تلاش است تا شراکت خود با نیسان را ترمیم کند. در این رابطه، قرار است رئیس رنو «ژان دومینیک سنارد» طی هفته های آینده چندین پروژهٔ مشترک را برای اتحاد دو شرکت اعلام کند. سنارد ماه گذشته در مصاحبه ای گفت اگر ما اکنون سریع به سمت اشتراک گذاری واقعی حرکت نکنیم نمی توانیم باقی بمانیم.

نیسان به دنبال جدایی از رنو

در همین حال، منبع دیگری افزوده است که مدیرعامل جدید منصوب نیسان «ماکوتو یوچیدا» برای شروع این پروژه های مشترک همکاری نزدیکی با سنارد داشته است؛ اما انتصاب یوچیدا به عنوان مدیرعامل نیسان نتوانسته از بی اعتمادی رنو نسبت به شریک ژاپنی کم کند. درهرحال این طرح جدایی فقط روی بخش مهندسی و فناوری شرکت ها تمرکز دارد و گفته می شود مدیران نیسان در حال بررسی این موضوع هستند که این شرکت در صورت باقی ماندن در اتحاد چه چیزی به دست خواهد آورد و اگر در مهندسی و تولید از رنو جدا شود از چه مزیت هایی برخوردار خواهد شد.

نیسان به دنبال جدایی از رنو

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: