اتحاد رنو-نیسان در معرض خطر فروپاشی…

  1. سه شنبه ۲۴ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۱۴ (۴ سال،۶ ماه قبل)
اتحاد رنو-نیسان در معرض خطر فروپاشی…
به گزارش فرانگر

چند هفته ی پیش برای کارلوس گوسن، مدیرعامل اسبق نیسان به صورت دراماتیکی سپری شده است. همه می دانید که گوسن با استفاده از یک جت شخصی ژاپن را به مقصد لبنان ترک کرده است. چند روز پیش هم گوسن کنفرانسی خبری برگزار و از اسنادی رونمایی کرد که شرایط او در دوران بازداشت و… را بازگو می کرد. او همچنین سیستم قضایی ژاپن و مقامات نیسان را به شدت زیر سؤال برد. واضح است که این مسئله به این زودی ها پایان نخواهد پذیرفت و خبرهای جدید نشان می دهند که بازداشت گوسن در سال پیش می تواند به فروپاشی اتحاد رنو-نیسان و جدا شدن راه فرانسوی ها از ژاپنی ها بینجامد.

فاینشنال تایمز به نقل از منابع مطلع گفته که مقامات نیسان در حال برنامه ریزی احتمالی برای جدایی احتمالی از رنو هستند. طبق اطلاعات ابتدایی، این گفت وگوها شامل جدایی کامل بخش های مهندسی و ساخت و همچنین تغییرات وسیع در هیئت مدیره نیسان می باشد. البته هر دو خودروساز از اظهارنظر دراین باره خودداری کرده اند.

اتحاد رنو-نیسان در معرض خطر فروپاشی…

گفته می شود حتی در دوران گوسن هم برخی مهندسان و مدیران از تصمیم او برای اتحاد کامل مهندسی و ساخت نیسان و رنو ناراحت بودند. نارضایتی ها پس از بازداشت گوسن به حدی رسید که حتی ژان دومنیک سنارد مدیرعامل جدید رنو نیز شک و تردید خود درباره همکاری ادامه دار با نیسان را ابراز کرد.

اتحاد رنو-نیسان در معرض خطر فروپاشی…

فاینشنال تایمز می گوید درصورتی که جدایی کامل نیسان و رنو رخ دهد هر دو شرکت احتمالاً به دنبال شرکای جهانی جدیدی خواهند بود. شایان ذکر است میتسوبیشی هم بخشی از این اتحاد خودرویی است اما هر سه کمپانی با یک توافقنامه تبادل سهام در کنار یکدیگر هستند و خبری از ادغام یا تصاحب شرکت نیست. این اتحاد خودرویی قراردادهای مهندسی و تولید با دایملر و دیگر خودروسازان جهانی هم دارد.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: