شکست مرسدس از ب ام و در فروش بازار ایالات متحده

  1. یکشنبه ۲۲ دی ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
شکست مرسدس از ب‌ام‌و در فروش بازار ایالات‌متحده
به گزارش فرانگر

چندین سال است که مرسدس بنز عنوان پرفروش ترین برند لوکس بازار ایالات متحده را در اختیار دارد اما در سال ۲۰۱۹ ب ام و با فروش ۳۲۴,۸۲۶ دستگاه خودرو در این کشور، تاج پادشاهی فروش را از آن خود کرده است. فروش این شرکت نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد ۴.۴ درصدی داشته که این افزایش به لطف کراس اوورهایی مثل X۳، X۵ و X۷ به دست آمده است. همچنین ب ام و اعلام کرده است که نسل جدید سری ۳ هم بهترین عملکرد را در بخش سدان های پریمیوم داشته است.

هرچند فروش سری ۳ در سال ۲۰۱۹ در ایالات متحده افزایشی ۶.۸ درصدی داشته اما فروش کل محصولات سواری ب ام و با ۱۴.۱ درصد کاهش به ۱۶۵,۵۴۹ دستگاه رسیده درحالی که فروش کراس اوورها افزایشی ۳۵.۵ درصدی داشته و به ۱۵۹,۲۷۷ دستگاه رسیده است. این یعنی در سال ۲۰۱۹ کراس اوورها نیمی از فروش ب ام و در ایالات متحده را تشکیل داده اند و اگر این روند ادامه پیدا کند در آینده ای نزدیک بخش عمدهٔ فروش ب ام و از طریق کراس اوورها به دست خواهد آمد.

شکست مرسدس از ب ام و در فروش بازار ایالات متحده

از سوی دیگر، هرچند مرسدس بنز عنوان قهرمانی فروش بازار آمریکا را به ب ام و واگذار کرده اما خیلی از رقیب باواریایی عقب نمانده زیرا به استثنای ون های اسپرینتر و متریس، ۳۱۶,۰۹۴ دستگاه فروش داشته است. فروش این شرکت در مقایسه با سال ۲۰۱۸ اساساً تغییری نداشته زیرا تنها ۱۳۵ دستگاه بیشتر فروخته است. مثل ب ام و، تقریباً همهٔ محصولات سواری مرسدس هم در سال ۲۰۱۹ کاهش فروش قابل توجهی داشته اند به گونه ای که CLA با ۴۵ درصد، C کلاس با ۱۸.۶ درصد، E کلاس و CLS با ۱۳.۶ درصد، S کلاس با ۱۶.۴ درصد، SLC با ۷.۷ درصد و SL با ۲۰.۵ درصد کاهش فروش مواجه شده اند.

شکست مرسدس از ب ام و در فروش بازار ایالات متحده

دراین بین تنها فروش AMG GT ۴ با افزایش قابل توجه ۱۷۶ درصدی به ۴,۲۰۸ دستگاه رسیده و A کلاس سدان هم که به تازگی در بازار آمریکا عرضه شده ۱۷,۶۴۱ دستگاه فروش داشته است. از سوی دیگر، فروش تمامی شاسی بلندهای مرسدس افزایش داشته به جز GLA که کاهش فروش ۸.۳ درصدی را تجربه کرده است. در سال ۲۰۱۹ فروش G کلاس با ۸۵ درصد افزایش به ۷,۳۴۸ دستگاه رسیده درحالی که مدل های GLE و GLC هم به ترتیب افزایش فروش ۸.۶ و ۵.۶ درصدی را تجربه کرده اند.

شکست مرسدس از ب ام و در فروش بازار ایالات متحده

لکسس با فروش ۲۹۸,۱۱۴ دستگاه مثل سال های گذشته در سال ۲۰۱۹ هم جایگاه سومین برند پرفروش ایالات متحده را در اختیار داشته است. فروش این شرکت در این سال کاهش جزئی ۰.۱ درصدی را تجربه کرده اما سدان های دیفرانسیل عقب آن یعنی IS با ۳۴.۹ درصد، GS با ۴۸.۸ درصد و LS با ۴۰.۶ درصد، همگی کاهش فروش چشمگیری داشته اند. از سوی دیگر اما فروش سدان ES افزایشی ۵.۹ درصدی داشته و کوپهٔ RS هم افزایش ۳۶.۷ درصدی را تجربه کرده است. در همین حال، به جز UX همهٔ شاسی بلندهای لکسس با کاهش فروش مواجه بوده اند.

شکست مرسدس از ب ام و در فروش بازار ایالات متحده

مقام چهار پرفروش ترین برندهای لوکس بازار آمریکا در سال ۲۰۱۹ در اختیار آئودی بوده که فروش آن با افزایش ۰.۴ درصدی به ۲۲۴,۱۱۱ دستگاه رسیده است. در این سال برندهای لوکس آمریکایی یعنی کادیلاک و لینکلن هردو افزایش فروش داشته اند به گونه ای که فروش برند لوکس جنرال موتورز با ۱ درصد افزایش به ۱۵۶,۲۴۶ دستگاه و فروش برند لوکس فورد با ۸.۳ درصد افزایش به ۱۱۲,۲۰۴ دستگاه رسیده است. از سوی دیگر اما برندهای ژاپنی سال سختی را تجربه کرده اند زیرا فروش آکورا با کاهش ۱ درصدی به ۱۵۷,۳۸۵ دستگاه رسیده که البته به بدی اوضاع اینفینیتی نیست که با کاهش حیرت انگیز ۲۱.۱ درصدی مواجه شده و ۱۱۷,۷۰۸ دستگاه خودرو فروخته است.

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش لوکس
همرسانی نوشتار: