جیلی به دنبال خرید سهام آستون مارتین

  1. یکشنبه ۲۲ دی ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
جیلی به دنبال خرید سهام آستون‌مارتین
به گزارش فرانگر

آستون مارتین در پی کاهش نگران کنندهٔ سود خود در حال مذاکره با سرمایه گذاران بالقوه است و ظاهراً یکی از این سرمایه گذاران شرکت چینی جیلی است. فاینشنال تایمز، جیلی به خرید سهام آستون مارتین علاقه مند است و بدین منظور پیش ازاین با مدیر و سرمایه گذاران این شرکت در تماس بوده است. آستون مارتین اخیراً اعلام کرده است که انتظار می رود سود این شرکت در سال ۲۰۱۹ تقریباً نصف سال قبل باشد که این بیشتر به خاطر فروش ضعیف در بازار اروپا است.

بااین حال سازندهٔ بریتانیایی انتظار دارد کراس اوور DBX بتواند به بازگرداندن آستون مارتین به مسیر درست کمک کند. این در حالی است که این شرکت تاکنون ۱۸۰۰ سفارش خرید برای اولین شاسی بلند خود دریافت کرده که به میزان قابل توجهی بهتر از محصولات قبلی است. مدیرعامل آستون مارتین «اندی پالمر» قبلاً در مصاحبه ای گفته است اطمینان دارد که DBX نه تنها خریداران جدیدی را به سمت آستون جذب می کند بلکه به راحتی پرفروش ترین محصول تاریخ این شرکت خواهد شد. پالمر انتظار دارد سالانه بتوانند حدود ۴ تا ۵ هزار دستگاه از DBX را به فروش برسانند.

جیلی به دنبال خرید سهام آستون مارتین

اما آستون مارتین علاوه بر کاهش سود با اُفت چشمگیر ارزش سهام خود هم مواجه است. درحالی که این خودروساز بریتانیایی در اواخر سال ۲۰۱۸ با ارزش سهام ۱۹ پوند و ارزش کلی ۴.۳ میلیارد پوند وارد بورس شد، هم اکنون ارزش سهام آن به ۴.۵ پوند و ارزش کلی آن به ۱ میلیارد پوند رسیده است. از سوی دیگر، جیلی که هم اکنون برندهای ولوو، پولستار، لینک اند کو، لوتوس، پروتون و شرکت تاکسی لندن را در اختیار دارد و با ۹.۶۹ درصد سهام، بزرگ ترین سهام دار دایملر محسوب می شود، اگر با آستون مارتین به توافق برسد، می تواند برند یا سهام دیگری را هم به دارایی های خود اضافه کند.

جیلی به دنبال خرید سهام آستون مارتین

برچسب هااخبار جیلی
همرسانی نوشتار: