نگاهی به عملکرد فروش آئودی آمریکا در سال ۲۰۱۹

  1. یکشنبه ۲۲ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
نگاهی به عملکرد فروش آئودی آمریکا در سال 2019
به گزارش فرانگر

همچنان با گزارش آمار فروش خودروسازان مهم جهانی در سال ۲۰۱۹ در خدمت شما هستیم و این بار نوبت فروش آئودی در بازار خودروی آمریکا رسیده است. اولین نکته اینکه تقاضا برای گل سرسبد محصولات آئودی یعنی سوپرکار R۸ کاهش محسوسی داشته است. درحالی که در سال ۲۰۱۸ تعداد ۹۲۷ دستگاه از این سوپرکار ۱۰ سیلندر به فروش رفته بود در سال ۲۰۱۹ تنها ۵۷۴ دستگاه R۸ به فروش رسیده که نشان از کاهش ۳۸ درصدی فروش این خودروست. این در حالی است که آئودی اقدام به فیس لیفت R۸ در سال ۲۰۱۹ کرده بود.

اما بچه R۸ یا همان TT معروف هم افزایش فروش ۳ درصدی داشته و فروش آن به ۱۳۲۴ دستگاه رسیده است. شایان ذکر است آئودی درباره فروش یک خودرو به تمامی نسخه های آن اشاره کرده و برای مثال فروش TT شامل نسخه های پایه، TTS و TT RS کوپه و نهایتاً TT رودستر می باشد. همین موضوع درباره R۸ نیز صدق می کند.

نگاهی به عملکرد فروش آئودی آمریکا در سال 2019

با نگاه به آمار فروش ارباب حلقه با افزایش فروش فوق العاده ی ۶۰۳ درصدی Q۸ مواجه می شویم که از فروش ۲۰۲۹ دستگاهی به ۱۴۲۵۶ دستگاه رسیده است. البته سال ۲۰۱۹ اولین سال حضور کامل این شاسی بلند لوکس در بازار بوده و بنابراین افزایش فروش شدید آن طبیعی است. برادر شیک این خودرو یعنی Q۷ افت فروش ۷ درصدی را تجربه کرده و به خانه ۳۴۶۴۹ نفر راه یافت است. وضعیت Q۵ هم مشابه برادر خود بوده و فروش ۶۷۵۱۶ دستگاهی آن به معنی افت ۴ درصدی بوده است.

نگاهی به عملکرد فروش آئودی آمریکا در سال 2019

دیگر شاسی بلند آئودی که افت فروش داشته Q۳ است که فروش ۱۴۸۲۲ دستگاهی آن یعنی افت نگران کننده ۱۲ درصدی. در مقابل باید به سدان های A۶ و A۸ اشاره کرد که سال خوبی را پشت سر گذاشتند و با افزایش فروش ۶۹ و ۸۵ درصدی روبرو شدند. این دو خودرو به ترتیب به خانه ۱۷۸۰۷ و ۲۹۶۳ نفر راه یافتند؛ اما خانواده A۵ با افت تقاضای ۱۱ درصدی مواجه شد و فروش ۲۳۰۲۳ دستگاهی را تجربه نمود.

نگاهی به عملکرد فروش آئودی آمریکا در سال 2019

دو خودروی A۳ و A۴ نیز افت فروش داشتند و به ترتیب کاهش فروش ۴۳ و ۲۴ درصدی را نشان دادند. فروش خودروی کاملاً الکتریکی E-Tron در سال ۲۰۱۹ نیز ۵۳۶۹ دستگاه بوده است.

نگاهی به عملکرد فروش آئودی آمریکا در سال 2019

شاسی بلندها بخش اعظم فروش آئودی آمریکا در سال ۲۰۱۹ را تشکیل دادند و ۶۱ درصد کل فروش این خودروساز در آمریکا به این خودروها تعلق داشته است. ماه دسامبر برای شاسی بلندهای آئودی بسیار خوب بوده و ۶۶ درصد خریداران این برند تصمیم به انتخاب قدبلندهای ارباب حلقه ها گرفته اند.

نگاهی به عملکرد فروش آئودی آمریکا در سال 2019

در کل آئودی سال پیش را با فروش ۲۲۴۱۱۱ دستگاهی در آمریکا پشت سر گذاشت که نشان دهنده افزایش فروش ناچیز ۰.۴ درصدی بوده است. در مقابل باید گفت ب ام و فروش ۳۲۴۸۲۶ دستگاهی داشته و توانسته پرفروش ترین لوکس ساز سال ۲۰۱۹ آمریکا لقب گیرد. مرسدس هم با فروش ۳۱۶۰۹۴ دستگاهی در جایگاه بعدی قرار گرفته و لکسس نیز فروش ۲۹۸۱۱۴ دستگاهی داشته است.

نگاهی به عملکرد فروش آئودی آمریکا در سال 2019

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش اخبار
همرسانی نوشتار: