تولید ب ام و X۶ و X۷ سلول سوختی (هیدروژنی)

  1. یکشنبه ۲۲ دی ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
تولید ب‌ام‌و X6 و X7 سلول سوختی (هیدروژنی)
به گزارش فرانگر

کلاوس فرولیش مدیر بخش تحقیق و توسعه ب ام و اعلام کرد این خودروساز آلمانی در آینده نسخه های سلول سوختی هیدروژنی شاسی بلندهای X۶ و X۷ را تولید خواهد کرد.

فرولیش که با اتونیوز اروپا درباره مباحث متنوعی مخصوصاً الکتریکی سازی صحبت می کرد گفت ب ام و با همکاری تویوتا در حال توسعه جدیدترین تکنولوژی های سلول سوختی بوده و به دنبال ایجاد توجیه اقتصادی برای این نوع قوای محرکه است.

BMW hydrogen fuel cell

او می گوید هزینه ی قوای محرکه سلول سوختی حدود ۱۰ برابر بیشتر از خودروهای الکتریکی می باشد. فرولیش اظهار داشته است:

ما به دنبال کاهش هزینه ها تا سال ۲۰۲۵ هستیم و می خواهیم این کار را با سومین نسل سیستم سلول سوختی خود انجام دهیم که در این صورت شاهد تولید انبوه آن خواهیم بود.

اما برنامه کوتاه مدت ب ام و از آن به عنوان تولید آزمایشی نام برده شده در واقع دومین نسل خودروهای سلول سوختی است که شامل دو شاسی بلند X۶ و X۷ خواهند بود. این خودروها زودتر عرضه خواهند شد هرچند مشخص نیست که فاصله آن ها با خط تولید چقدر است.

تولید ب ام و X6 و X7 سلول سوختی (هیدروژنی)

تولید ب ام و X6 و X7 سلول سوختی (هیدروژنی)

تولید ب ام و X6 و X7 سلول سوختی (هیدروژنی)

فرولیش معتقد است زمان بندی کنونی برای توسعه تکنولوژی سلول سوختی به این معنی است که شاید راه حل مناسب تری برای خودروهای سواری تا سال ۲۰۲۵ وجود داشته باشد. این خودروساز همچنین می گوید قوای محرکه سلول سوختی برای پیکاپ های سبک و هوی دیوتی اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت.

مدیر ب ام و گفته است:

ما قوای محرکه سلول سوختی را راه حلی قابل اعتنا برای پیکاپ های سبک و هوی دیوتی می دانیم زیرا این خودروها در حال روبرو شدن با قوانین آلایندگی بسیار سختی هستند. این خودروها از پیشرانه های دیزلی بسیار کارایی استفاده می کنند بنابراین شاید قدم بعدی آن ها تنها استفاده از قوای محرکه الکتریکی باشد؛ اما شما نمی توانید یک پیکاپ سنگین با باتری های بزرگ بسازید زیرا کاهش ظرفیت بار از ۶ به ۷ تن کاملاً بی معنی است. با وجود یک جایگاه شارژ، شما می توانید ۱۰۰ پیکاپ سبک هیدروژنی را در طول یک شب شارژ کنید.

برچسب هااخبار ب ام و X۶ ب ام و X۷ شاسی بلند هیدروژنی
همرسانی نوشتار: