تولید دوباره قطعات تویوتا سوپرا A۷۰ و A۸۰

  1. شنبه ۲۱ دی ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۳ سال،۱۰ ماه قبل)
تولید دوباره قطعات تویوتا سوپرا A70 و A80
به گزارش فرانگر

با عرضه نسل جدید تویوتا سوپرا، این خودروساز ژاپنی تمرکز خود را روی مالکان کنونی سوپرا معطوف کرده است. امروز تویوتا به راه افتادن پروژه قطعات GR هریتیج را اعلام کرد. این برنامه جدید به معنی تولید دوباره قطعات یدکی ای است که دیگر در دسترس نبودند و اولین آن ها برای مدل های سوپرا A۷۰ (سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳) و سوپرا A۸۰ (سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۲) در نظر گرفته شده اند.

البته تویوتا تمامی قطعات این دو نسل از سوپرا را تولید نخواهد کرد. این پروژه با تولید شفت، دستگیره درب ها، آمپر بنزین، نوار درزگیر و نشان جلوی سوپرا A۷۰ آغاز خواهد شد. قطعات در نظر گرفته شده برای مدل A۸۰ نیز شامل چراغ های جلو، دستگیره درب ها و بوستر ترمز می باشد.

تولید دوباره قطعات تویوتا سوپرا A70 و A80

اگرچه قطعات یاد شده در تعداد محدودی تولید خواهند شد اما تویوتا درخواست های دیگر را نیز قبول می کند. یک فرم درخواست تولید دوباره قطعات در وب سایت این خودروساز برای افراد پیش بینی شده و آن ها می توانند موارد موردنیاز خود را اعلام کنند. تویوتا در این صفحه گفته است: “ما همه ی درخواست ها را بررسی کرده و از این داده ها در زمان اتخاذ تصمیم برای تولید قطعات استفاده می کنیم.”

تولید دوباره قطعات تویوتا سوپرا A70 و A80

تویوتا هنوز تیراژ قطعات تولیدی را اعلام نکرده اما می دانیم که فرایند تولید آن ها از سال جاری میلادی شروع خواهد شد. البته این خودروساز گفته که شاید خرده فروشی قطعات موردبحث تا سال ۲۰۲۱ طول بکشد که دلیل آن نیز فرایندهای ساخت می باشد. تویوتا این قطعات جدید را به عنوان محصولات جانبی خود در آمریکای شمالی و اروپا به فروش خواهد رساند و بنابراین شما خواهید توانست آن ها را از همانند قطعات محصولات کنونی این برند از خرده فروشی ها دریافت کنید. انتظار می رود قیمت قطعات موردبحث در آینده اعلام شوند.

پروژه GR هریتیج تویوتا شبیه برنامه های خودروسازان دیگر است. مزدا، لامبورگینی، فیات-کرایسلر، لندروور و… هم برنامه های مشابهی را در نظر گرفته اند.

تولید دوباره قطعات تویوتا سوپرا A70 و A80

خرید و نگهداری یک خودرو که مدت زیادی از توقف تولید آن می گذرد چالش های زیادی خواهد داشت. خودروهای قدیمی ویژگی های خاص خود را داشته و نباید انتظار اطمینان بالایی را از آن ها داشت. پروژه هایی مثل پروژه GR هریتیج تویوتا می تواند به مالکانی که می خواهند خودروی خود را به بهترین روش ممکن نگه دارند کمک شایانی بکند.

برچسب هااخبار تویوتا سوپرا
همرسانی نوشتار:پربازدیدترین های هفته