آمار فروش پیکاپ های فول سایز در سال ۲۰۱۹

  1. چهارشنبه ۱۸ دی ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۳ سال،۱۰ ماه قبل)
آمار فروش پیکاپ های فول سایز در سال 2019
به گزارش فرانگر

با انتشار آمار فروش شرکت فورد در سال ۲۰۱۹ می توانیم نگاهی به جنگ پایان ناپذیر پیکاپ های فورد، شورولت، رم، تویوتا و نیسان داشته باشیم. نگاهی به آمار نشان می دهد که پیکاپ ها همچنان حاکم بلامنازع بازار خودروی آمریکا هستند اما واضح است که برخی برندها قوی تر از دیگران ظاهر شده اند.

فورد سری F چندین دهه است که محبوب ترین خودروی این کلاس بوده و در سال ۲۰۱۹ نیز تعداد ۸۹۶,۵۲۶ دستگاه از این خودرو به خانه آمریکایی ها راه یافته است. البته کلاس پیکاپ های فول سایز شامل دو خودروی شورولت سیلورادو و جی ام سی سیرا هم می باشد که احتمالاً شما حدس می زنید کدام خودرو رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

رم 1500

بله رم یک سر و گردن بالاتر از سیلورادو قرار گرفته و فروش ۶۳۳,۶۹۴ دستگاهی داشته که حاکی از افزایش ۱۸ درصدی فروش نسبت به سال ۲۰۱۸ می باشد. این خودرو به حدی قوی عمل کرده که نه تنها سیلورادو نتوانسته در برابرش قد علم کند بلکه تنها پیکاپ فول سایز با رشد فروش دو رقمی در سال پیش می باشد. اگرچه هنوز هم فاصله بزرگی بین رم و سری F وجود دارد اما خب در واقع فروش پیکاپ محبوب فورد افت ۱.۴ درصدی را تجربه کرده است.

آمار فروش پیکاپ های فول سایز در سال 2019

البته جنرال موتورز می تواند ادعای داشتن دومین پیکاپ فول سایز پرفروش در سال ۲۰۱۹ را داشته باشد. با فروش ترکیبی ۸۰۷,۸۲۳ دستگاهی برای سیرا و سیلورادو، این شرکت چنین ادعایی دارد. البته فروش جداگانه این دو خودرو به ترتیب برابر با ۲۳۲,۳۲۳ و ۵۷۵,۶۰۰ دستگاه بوده است.

آمار فروش پیکاپ های فول سایز در سال 2019

اما رقبای ژاپنی فاصله زیادی با محصولات آمریکایی دارند. نیسان تایتان کاملاً به در بسته خورده و فروش ۳۱,۵۱۴ دستگاهی آن به معنی افت فروش ۳۷.۵ درصدی می باشد. فروش تویوتا توندرا هم افت ۵.۶ درصدی داشته و به ۱۱۱,۶۷۳ دستگاه رسیده است.

آمار فروش پیکاپ های فول سایز در سال 2019

اما معنی این آمار و ارقام چیست؟ در کل فروش خودروهای جدید در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ کاهش یافته اما هر چهار پیکاپ ساز آمریکایی در ماه دسامبر با رشد فروش روبرو شده اند. رم و جنرال موتورز اخیراً محصولات خود را به روز کرده اند و به نظر می رسد خریداران علاقه زیادی به ظاهر جدید رم دارند.

اما در زمان گزارش آمار فروش رم نمی توان به جنجال های مربوط به این گزارش اشاره نکرد. مقامات آمریکایی اخیراً جریمه ۴۰ میلیون دلاری را برای فیات-کرایسلر در نظر گرفته اند که دلیل آن هم گزارش نادرست آمار فروش بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ بوده است. البته این جریمه شامل سال ۲۰۱۹ نیست اما خب همواره سؤال هایی دراین باره وجود داشته است.

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش پیکاپ - وانت
همرسانی نوشتار: