شکسته شدن رکورد دیتونا توسط مزدا TR۲۴-P

  1. چهارشنبه ۱۸ دی ۹۸ ساعت ۰۹:۰۶ (۴ سال،۶ ماه قبل)
شکسته شدن رکورد دیتونا توسط مزدا TR24-P
به گزارش فرانگر

مزدا رکوردی جدید اما غیررسمی در پیست بین المللی دیتونا ثبت کرده است.

با نشستن اولیور پلا پشت فرمان خودروی مسابقه ای RT۲۴-۹ سفیدرنگ، این هیولا توانسته رکورد ۱ دقیقه و ۳۳.۳۲۴ ثانیه را ثبت نماید. به این ترتیب رکورد هم تیمی پلا یعنی اولیور جارویس با زمان ۱ دقیقه و ۳۳.۸۶۵ ثانیه که در مرحله کوالیفای مسابقات رولکس ۲۴ سال ۲۰۱۹ ثبت شده بود شکسته شده است. جاناتان بوماریتو هم با خودروی شماره ۵۵ زمان ۱ دقیقه و ۳۳.۶۶۰ ثانیه را ثبت کرده و فاصله بسیار کمی با خودروی رکوردشکن داشته است.

شکسته شدن رکورد دیتونا توسط مزدا TR24-P

پلا درباره این رکورد گفته است:

ما می دانستیم که امسال کمی سریع تر از سال پیش خواهیم بود و جهت گیری تیم نیز بسیار واضح بود: هرچقدر می توانید سریع برانید. تیم زمان زیادی را صرف توسعه این خودرو برای مسابقات استقامت کرده و ما در حال کار روی خودرو در طول هفته بودیم اما همیشه بیشترین تلاش را داریم. ثبت رکورد غیررسمی در دیتونا برای مزدا، اسپانسر تیم و همه ی افراد تیم عالی است. البته تمرکز ما روی مسابقات ۲۴ ساعته است.

مزدا برای مسابقات رولکس ۲۴ که از ۲۲ تا ۲۶ ژانویه برگزار می شود به دیتونا بازخواهد گشت. این تیم می تواند به مسابقات مشهور لمانز هم بازگردد. ماساهیرو مورو مدیر مزدای آمریکای شمالی گفته که شرکت در حال بررسی چنین موضوعی بوده اما هنوز تصمیم نهایی درباره حضور در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز گرفته نشده است.

شکسته شدن رکورد دیتونا توسط مزدا TR24-P

برچسب هااخبار رکورد ماشین مسابقه ای
همرسانی نوشتار: