تسلا مدل ۳ در آستانهٔ تبدیل شدن به پرفروش ترین خودروی الکتریکی تاریخ

  1. سه شنبه ۱۷ دی ۹۸ ساعت ۱۴:۰۵ (۴ سال،۵ ماه قبل)
تسلا مدل 3 در آستانهٔ تبدیل‌شدن به پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی تاریخ
به گزارش فرانگر

در سال ۲۰۱۹ تسلا به رکورد فروش شگفت انگیزی برای مدل ۳ دست یافته و بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه از آن را به خریداران سراسر جهان تحویل داده است. مدل ۳ در سال ۲۰۱۷ تنها ۱,۷۶۴ دستگاه فروش داشت اما این رقم در سال ۲۰۱۸ با افزایش چشمگیری به ۱۴۶,۰۵۵ دستگاه رسید و در سال ۲۰۱۹ نیز فروش ۳۰۰,۸۱۵ دستگاهی را به ثبت رساند که نسبت به سال قبل بیش از دو برابر افزایش داشته است. بیش از یک سوم از این رقم یعنی ۹۲,۵۵۰ دستگاه فقط در سه ماههٔ چهارم سال ۲۰۱۹ فروخته شده است؛ بنابراین، مدل ۳ از ابتدای عرضه به بازار تاکنون ۴۴۸,۶۳۴ دستگاه فروش داشته است.

این در حالی است که نیسان در مارس ۲۰۱۹ اعلام کرد هاچ بک الکتریکی لیف از دسامبر ۲۰۱۰ به فروش ۴۰۰ هزار دستگاهی دست پیدا کرده و اولین خودروی الکتریکی دنیا محسوب می شود که به این میزان فروش رسیده است. سپس در گزارش دیگری که در ۲۵ نوامبر منتشر شد گفته شد که فروش این خودرو به بیش از ۴۳۰ هزار دستگاه رسیده است درحالی که گزارش دیگری هم به فروش ۵۱,۵۰۰ دستگاه لیف بین ماه های مارس تا نوامبر اشاره داشته است؛ بنابراین با فرض فروش ۵ هزار دستگاه دیگر در ماه دسامبر، می توان حدس زد که فروش لیف تا پایان سال ۲۰۱۹ چیزی در حدود ۴۵۰ تا ۴۶۰ هزار دستگاه بوده است.

تسلا مدل 3 در آستانهٔ تبدیل شدن به پرفروش ترین خودروی الکتریکی تاریخ

بنابراین تسلا مدل ۳ که تا پایان سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۴۵۰ هزار دستگاه فروش داشته است، باید تنها در طول چند هفته بتواند در فروش از نیسان لیف پیشی بگیرد و این اتفاق قطعاً در سه ماههٔ نخست سال ۲۰۲۰ روی خواهد داد. بدین ترتیب بعدازآن مدل ۳ به پرفروش ترین خودروی الکتریکی تاریخ تبدیل خواهد شد و احتمالاً تا پایان سه ماههٔ نخست سال ۲۰۲۰ می تواند از مرز فروش نیم میلیون دستگاه هم عبور کند.

تسلا مدل 3 در آستانهٔ تبدیل شدن به پرفروش ترین خودروی الکتریکی تاریخ

از سوی دیگر، شرکت تسلا از سال ۲۰۰۸ تا پایان سال ۲۰۱۹ در سراسر دنیا مجموعاً حدود ۹۰۰ هزار دستگاه خودروی فروخته است؛ بنابراین انتظار می رود تسلا هم اولین خودروسازی باشد که تاکنون موفق به رسیدن به نقطهٔ عطف فروش یک میلیون دستگاه خودروی الکتریکی دست یافته است. تنها کاری که این شرکت باید انجام دهد این است که در سه ماههٔ نخست امسال صد هزار دستگاه خودروی دیگر بفروشد که بعد از رکورد فروش قابل توجه ۱۱۲ هزار دستگاهی در سه ماههٔ پایانی سال ۲۰۱۹ بسیار محتمل به نظر می رسد.

تسلا مدل 3 در آستانهٔ تبدیل شدن به پرفروش ترین خودروی الکتریکی تاریخ

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش الکتریکی
همرسانی نوشتار: