آمار فروش موستانگ، چلنجر و کامارو در سال ۲۰۱۹

  1. سه شنبه ۱۷ دی ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
آمار فروش موستانگ، چلنجر و کامارو در سال 2019
به گزارش فرانگر

با پایان یافتن سال ۲۰۱۹ یک دهه از عمرمان کم شد و حالا هم آمار فروش خودروسازان یکی یکی در حال انتشار است. این بار نوبت به سه عضلانی مشهور دنیای خودرو یعنی شورولت کامارو، داج چلنجر و فورد موستانگ رسیده است. اگرچه سال ۲۰۱۸ تغییر مهمی برای یکی از این خودروها یعنی کامارو رخ داد سال ۲۰۱۹ نیز خیلی بهتر نبوده است.

یک بار دیگر موستانگ پرفروش تر از دو رقیب همیشگی ظاهر شده و در سال ۲۰۱۹ به خانه ۷۲۴۸۹ نفر راه یافته است. این میزان فروش نشان دهنده افت ۴.۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ می باشد. فروش شلبی GT۵۰۰ از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ شروع شده و دو مدل GT۳۵۰/GT۵۰۰ رشد فروش ۳۵.۲ درصدی را نشان داده اند. امسال کمترین میزان فروش موستانگ از زمان معرفی ششمین نسل این خودرو به عنوان مدل سال ۲۰۱۵ رقم خورده است. موستانگ در آن سال فروش ۱۲۲۴۳۹ دستگاهی را ثبت کرده بود.

آمار فروش موستانگ، چلنجر و کامارو در سال 2019

چلنجر اوضاع سال ۲۰۱۸ را تکرار کرده و توانسته محبوب تر از شورولت کامارو ظاهر شود. این خودرو در سال پیش فروش ۶۰۹۹۷ دستگاهی داشته که حاکی از افت ۹ درصدی نسبت به فروش ۶۶۷۱۶ دستگاهی سال پیش از آن است. البته چلنجر در سال ۲۰۱۸ افزایش فروش ۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ را ثبت کرده بود. این خودرو از فیس لیفت سال ۲۰۱۵ تاکنون فروشی در حدود ۶۵ هزار دستگاهی را تجربه کرده است.

آمار فروش موستانگ، چلنجر و کامارو در سال 2019

کامارو هم همچون دو رقیب دیگر خود افت فروش را تجربه کرده است. این خودرو در سال ۲۰۱۸ افت ۲۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ را دیده بود اما افت فروش سال ۲۰۱۹ آن خیلی شدید نبوده و تنها ۵.۳ درصد بوده است. در حقیقت این خودرو در سال ۲۰۱۹ فروش ۴۸۲۶۵ دستگاهی داشته که نسبت به فروش ۵۰۹۶۳ دستگاهی سال ۲۰۱۸ کمتر است.

آمار فروش موستانگ، چلنجر و کامارو در سال 2019

فروش خودروهای اسپورت -نه فقط خودروهای عضلانی- از سال ۲۰۰۸ تاکنون کاهش داشته است. هم اکنون که مصرف کنندگان بیشتر از هر زمان دیگری به سمت شاسی بلندها حرکت می کنند، بازارهای محدودی مثل خودروهای اسپورت دو درب احتمالاً به این روند رو به افول خود ادامه خواهند داد.

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش اخبار داج چلنجر شورولت کامارو فورد ماستنگ
همرسانی نوشتار: