همکاری احتمالی مرسدس و ولوو برای توسعه پیشرانه های درون سوز

  1. سه شنبه ۱۷ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
همکاری احتمالی مرسدس و ولوو برای توسعه پیشرانه‌های درون‌سوز
به گزارش فرانگر

با سرمایه گذاری سنگینی که خودروسازان طراز اول جهانی روی تکنولوژی الکتریکی انجام می دهند، همه به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها هستند تا بدین ترتیب سرمایه لازم برای تولید خودروهای الکتریکی وجود داشته باشد. دایملر و جیلی قبلاً یک جوینت ونچر ۵۰/۵۰ را ترتیب داده اند و نسل بعدی خودروهای الکتریکی اسمارت حاصل این همکاری است. حالا به نظر می رسد این همکاری شاید گسترش یابد.

یکی از رسانه های آلمانی می گوید دایملر به عنوان کمپانی مادر مرسدس در حال گفت وگو با ولووی سوئد (تحت تملک جیلی چین) برای همکاری در توسعه پیشرانه های درون سوز است. یکی از مدیران این خودروساز سوئدی اذعان داشته که اگرچه گفت وگوها با دایملر انجام شده اما هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است. همچنین سخنگوی ولوو اضافه کرده هنوز برای ارائه برنامه های آتی ولوو زود است اما این شرکت همکاری با هیچ شرکتی را رد نمی کند.

همکاری احتمالی مرسدس و ولوو برای توسعه پیشرانه های درون سوز

دایملر نیز به این گفت وگوها اشاره داشته اما سخنگوی شرکت از اشاره به جزئیات این همکاری احتمالی خودداری کرده و گفته که گفت وگوها در این زمینه به صورت مثبت پیش می رود. احتمالاً می دانید که جیلی سهامدار حدود ۱۰ درصد از سهام دایملر بوده و همچنین مالک لوتوس نیز هست. به این ترتیب احتمال دارد محصولات آتی ولوو از سیستم تعلیق تنظیم شده توسط مهندسان لوتوس استفاده کنند.

همکاری احتمالی مرسدس و ولوو برای توسعه پیشرانه های درون سوز

اما خود دایملر پروژه های زیادی با اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی داشته که از جمله آن ها می توان به پیشرانه های بنزینی و دیزلی کم حجمی اشاره کرد که در محصولات کامپکت مرسدس بکار می روند. همچنین X کلاس شکل گرفته بر پایه نیسان ناوارا نیز در کارخانه ای در مکزیک ساخته می شود. ون کوچک سیتان نیز یک رنو کانگوی تغییر شکل یافته بوده و اینفینیتی Q۳۰ و QX۳۰ نیز کاملاً از مرسدس A کلاس و GLA الهام گرفته اند.

همکاری احتمالی مرسدس و ولوو برای توسعه پیشرانه های درون سوز

مهم ترین همکاری بین خودروسازان در هفته های اخیر ادغام فیات-کرایسلر و پژو-سیتروئن بوده است. خود پژو-سیتروئن هم چند سال پیش اوپل و واکسهال را از جنرال موتورز خریداری کرد.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: