آمار فروش آمریکای شمالی کیا در سال ۲۰۱۹

  1. دوشنبه ۱۶ دی ۹۸ ساعت ۱۷:۰۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
آمار فروش آمریکای شمالی کیا در سال 2019
به گزارش فرانگر

آمار فروش سال ۲۰۱۹ کیا در بازار آمریکا هم درآمده و این خودروساز کره ای اعلام نموده با رشد فروش نسبت به سال ۲۰۱۸ مواجه بوده است.

کیا در سال ۲۰۱۹ تعداد ۶۱۵,۳۳۸ دستگاه خودرو در آمریکا به فروش رساند که نسبت به فروش ۵۸۹,۶۷۳ دستگاهی در سال ۲۰۱۸ رشد ۴.۴ درصدی را نشان می دهد. از میان این همه محصولی که کیا تولید می کند، K۹۰۰ کمترین استقبال را به خود اختصاص داده و تنها ۳۹۰ دستگاه از آن در سال ۲۰۱۹ به فروش رفته است.

آمار فروش آمریکای شمالی کیا در سال 2019

در مقابل باید گفت استینگر که ابعادی تقریباً مشابه K۹۰۰ داشته اما ارزان تر است به خانه ۱۳,۸۶۱ آمریکایی راه یافته است. این خودرو افت فروش ۱۷.۵ درصدی را تجربه کرده درحالی که K۹۰۰ اگرچه فروش بسیار کمی داشته اما همین میزان نیز نشان دهنده رشد ۱۰.۲ درصدی است.

آمار فروش آمریکای شمالی کیا در سال 2019

از طرف دیگر باید به اسپورتیج اشاره داشت که بهترین آمار فروش سالانه خود در دومین سال پیاپی را ثبت کرده و به میزان ۸۹,۲۷۸ دستگاه در سال ۲۰۱۹ فروش رفته است. این خودرو در سال پیش از آن فروش ۸۲,۸۲۳ دستگاهی را ثبت کرده بود. متأسفانه این تنها شاسی بلند کیاست که رشد فروش داشته و دیگر خودروها یعنی سول، نیرو و سورنتو با افت فروش روبرو شده اند.

آمار فروش آمریکای شمالی کیا در سال 2019

خوشبختانه هنوز هم امیدهایی برای کیا وجود دارد زیرا این برند سلتوس را اواخر سال پیش رونمایی کرد و این خودرو می تواند نجات بخش کره ای ها باشد. با ظاهری متمایز و قیمتی ارزان، امیدهای زیادی برای موفقیت سلتوس وجود دارد اما باید منتظر ماند و دید که این کراس اوور چه خواهد کرد.

آمار فروش آمریکای شمالی کیا در سال 2019

تلوراید دیگر شاسی بلند جالب کیاست که قرار است تکانی به بازار شاسی بلندها بدهد. این کراس اوور سه ردیفه در ۱۱ ماه اول حضورش در بازار فروش ۵۸,۶۰۴ دستگاهی را ثبت کرده و امیدواریم همین محبوبیت را در سال ۲۰۲۰ هم حفظ کند.

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش اخبار
همرسانی نوشتار: