نگاهی به آمار فروش تویوتای آمریکا در سال ۲۰۱۹

  1. دوشنبه ۱۶ دی ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
نگاهی به آمار فروش تویوتای آمریکا در سال 2019
به گزارش فرانگر

تویوتا موتور آمریکای شمالی آمار فروش مربوط به ماه دسامبر ۲۰۱۹ و انتهای سال خود را منتشر کرد. این برند ژاپنی در کل تعداد ۳۲۸۳۳۴۹ دستگاه خودرو را فروخته که اگرچه رقم بزرگی محسوب می شود اما افت ۱.۸ درصدی نسبت به فروش در سال ۲۰۱۸ را نشان می دهد. این افت هم از نظر میزان کلی و هم از نظر میزان فروش روزانه بوده است.

بخشی از آمار فروش تویوتا به سوپرا مربوط است. این خودروساز در کل ۲۸۸۴ دستگاه از کوپه اسپورت خود را در سال ۲۰۱۹ فروخته است. ۸۶ دیگر خودروی اسپورت تویوتا عملکرد بهتری داشته و فروش ۳۳۹۸ دستگاهی را ثبت کرده است. البته در ماه دسامبر سوپرا فروش ۴۰۴ دستگاهی داشته درحالی که فروش مدل ۸۶ برابر با ۲۷۶ دستگاه بوده است.

نگاهی به آمار فروش تویوتای آمریکا در سال 2019

شایان ذکر است محصولات سواری تویوتا در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افت فروش داشته اند. همه محصولات به جز کرولا با کاهش فروش ۴ درصدی روبرو شده اند اما این خودروی کامپکت در سال گذشته میلادی افزایش فروش ۰.۴ درصدی را ثبت کرد. البته نسخه هاچبک این خودروی اقتصادی بهترین عملکرد خود را بر جای گذاشت و افزایش فروش ۵.۲ درصدی را تجربه نمود.

نگاهی به آمار فروش تویوتای آمریکا در سال 2019

از طرف دیگر شاسی بلندهای این برند نیز عملکرد خوبی داشته و در کل فروش ۸۸۲۱۶۲ دستگاهی را تجربه نموده اند که بیشتر از فروش ۸۷۵۳۷۲ دستگاهی سال ۲۰۱۸ می باشد. پیشروی شاسی بلندهای تویوتا مدل راو ۴ بوده که افزایش فروش ۴.۹ درصدی داشته است. شایان ذکر است افزایش فروش مدل هیبریدی این خودرو ۹۲.۳ درصد گزارش شده است.

نگاهی به آمار فروش تویوتای آمریکا در سال 2019

البته فروش بخش پیکاپ های تویوتا کمی افت داشته است. اگرچه فروش تاکوما در سال ۲۰۱۹ به ۲۴۸۸۰۱ دستگاه رسیده اما مدل بزرگ تر توندرا افت فروش ۵.۶ درصدی را ثبت کرده است. در کل بخش پیکاپ این خودروساز ژاپنی افت فروش ۰.۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ را گزارش کرده است.

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش اخبار
همرسانی نوشتار: