منع تردد خودروهای قدیمی در بارسلونا اسپانیا

  1. دوشنبه ۱۶ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۰۴ (۴ سال،۶ ماه قبل)
منع تردد خودروهای قدیمی در بارسلونا اسپانیا
به گزارش فرانگر

اولین روزهای سال نوی میلادی با برخی اخبار بد برای ساکنان بارسلونای اسپانیا همراه شده زیرا مقامات این شهر تصمیم گرفته اند از تردد خودروهای قدیمی در شلوغ ترین خیابان های آن ممانعت کنند.

افرادی که مالک خودروهای بنزینی قدیمی تر از مدل ۲۰۰۰ و خودروهای دیزلی قدیمی تر از سال ۲۰۰۶ هستند دیگر اجازه ورود به منطقه ای با وسعت ۵۹.۵ کیلومترمربعی را نخواهد داشت.

منع تردد خودروهای قدیمی در بارسلونا اسپانیا

این محدودیت تردد در روزهای هفته از ساعت ۷ صبح تا ۸ شب اعمال خواهد شد و افرادی که به قوانین پایبند نباشند با جریمه ای بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورویی روبرو خواهند شد. از آنجایی که احتمال عدم آگاهی برخی از رانندگان از این قانون وجود دارد مقامات در سه ماه اول سال ۲۰۲۰ اعمال جریمه نخواهند کرد اما به خاطر وجود ۱۵۰ دوربینی که اخیراً در مناطق موردبحث نصب شده، این افراد از قانون جدید آگاه خواهند شد.

رانندگان سیستم پخش و توزیع و افرادی که می توانند ثابت کنند درآمد زیر ۸ هزار یورو در سال دارند به مدت یک سال اجازه تردد در این بخش را خواهند داشت؛ اما افرادی خارجی که به دنبال رانندگی در بارسلونا باشند باید از شهرداری این شهر مجوز تردد دریافت کنند.

منع تردد خودروهای قدیمی در بارسلونا اسپانیا

دفتر شهرداری بارسلونا می گوید حدود ۵۰ هزار خودرو در روز تحت تأثیر این قانون جدید قرار می گیرند و این عدد با آغاز سال آینده افزایش خواهد یافت زیرا پیکاپ ها، ون ها و اتوبوس های قدیمی نیز اجازه ورود به این منطقه را نخواهند داشت.

بارسلونا از سال ۲۰۰۲ تاکنون قادر به حفظ میزان نیتروژن اکسید در محدوده تعیین شده توسط اتحادیه اروپا نبوده است. کیفیت پایین هوا باعث مرگ ۴۲۴ نفر از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ در این شهر شده است.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: