لوکسافت هالو کانسپت، روبوتاکسی پیشرفته با ویژگی هایی جالب

  1. یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ ساعت ۱۳:۰۵ (۴ سال،۶ ماه قبل)
لوکسافت هالو کانسپت، روبوتاکسی پیشرفته با ویژگی‌هایی جالب
به گزارش فرانگر

ما قبلاً اعلام حضور خودروهای حمل ونقل زیادی برای نمایشگاه CES را دیده ایم و این روند همچنان ادامه دارد زیرا کمپانی لوکسافت اولین جزئیات از کانسپت جدید خود با نام هالو HALO را منتشر کرده است.

این کانسپت که با همکاری آمازون، ال جی و مپ باکس تولید شده یک خودروی حمل ونقل اشتراکی است که بنا به گفته ها تجربه دیجیتالی انقلابی را در یک خودرو ارائه خواهد کرد.

این کمپانی ها اشاره زیادی به جزئیات نداشته اند اما تصاویر منتشر شده نشان دهنده یک خودروی پاد مانند هستند که سقفی شیشه ای و چراغ های عقب نازک و دراز دارند. این خودروی مفهومی همچنین به بدنه ای با پهنای بیشتر در بخش های پایینی مجهز بوده و چرخ ها در گوشه ها نصب شده اند.

لوکسافت هالو کانسپت، روبوتاکسی پیشرفته با ویژگی هایی جالب

البته که کابین در این خودرو اهمیت بسیار زیادی داشته و اینجاست که هالو واقعاً می درخشد. از آنجایی که هالو خودران است بنابراین فاقد فرمان بوده و بجای آن از صفحه نمایش پهنی استفاده کرده و تقریباً کل پهنای داشبورد را به خود اختصاص داده است. کمی پایین تر می توانیم نشان هالو و احتمالاً کنسول مرکزی گسترده ای با تریم چوب و عناصر متالیک را ببینیم.

سرنشینان صندلی عقب هم چیزی را از دست نمی دهند زیرا این کانسپت در این بخش دارای دو صفحه نمایش بزرگ یکپارچه در صندلی ها می باشد. این صفحات نمایش ظاهراً دسترسی آسان کاربران به فیلم ها و موسیقی ها و همچنین اطلاعاتی همچون اخبار و آب وهوا را میسر می سازند.

لوکسافت هالو کانسپت، روبوتاکسی پیشرفته با ویژگی هایی جالب

اگرچه جزئیاتی از کانسپت موردبحث در دسترس نیست اما صفحات نمایش یاد شده از سیستم webOS Auto استفاده می کنند که این سیستم حاصل تکامل سیستم عاملی است که در گوشی های هوشمند Pre و Pixi در سال ۲۰۰۹ بکار رفته است. البته از آن زمان تاکنون پیشرفت های زیادی اتفاق افتاده و شرکت Palm شرکت HP را خریداری کرده است.

جدای از سیستم عامل webOS، کانسپت هالو دارای الکسا اتو است. این دستیار صوتی توسعه یافته توسط آمازون روز به روز محبوبیت بیشتری در خودروها پیدا می کند و با آن می توان به صورت صوتی به موسیقی و ناوبری دست پیدا کرد.

برچسب هااخبار الکتریکی تکنولوژی جدید خودران کانسپت
همرسانی نوشتار: