خداحافظی همیشگی با ب ام و سری ۳ گرن توریسمو

  1. یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ ساعت ۱۲:۰۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
خداحافظی همیشگی با ب‌ام‌و سری 3 گرن توریسمو
به گزارش فرانگر

ب ام و دیگر در سبد محصولات خود جوجه اردک زشتی نخواهد داشت زیرا به تولید سری ۳ گرن توریسمو پایان داده است. اتوکار، مدیران این شرکت به عنوان بخشی از برنامه های کاهش هزینه ها، تصمیم به حذف این مدل گرفته اند زیرا تقاضای بازار برای حفظ آن در سبد محصولات کافی نیست. به همین دلیل سری ۳ گرن توریسمو که بازماندهٔ خانوادهٔ نسل قبلی سری ۳ است، از سایت بریتانیایی فروش ب ام و حذف شده است درحالی که نسخه های سدان و استیشن نسل جدید قابل خریداری هستند. از سوی دیگر اما این لیفت بک لوکس در آلمان همچنان در کنار نسخه های سدان و استیشن جدید با قیمت پایهٔ ۴۰,۷۰۰ یورو در حال فروش است.

همچنین می دانیم که برای سری ۳ گرن توریسمو جانشینی در نظر گرفته نشده است زیرا رئیس ب ام و «هارالد کروگر» در ماه می گذشته در سخنرانی خود در مراسم گزارش مالی ب ام و در سه ماههٔ نخست سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که این خودرو بعد از نسل کنونی هیچ جانشینی نخواهد داشت. سری ۳ گرن توریسمو با وجودی که زیبایی دیگر برادران خود را نداشت اما هردو نسخهٔ سدان و استیشن سری ۳ را باهم ترکیب کرده بود. بااین حال این خودرو که به جوجه اردک زشت ب ام و معروف شده بود، قربانی اشتهای سیری ناپذیر بازار به کراس اوورها شد و از خط تولید کنار رفت.

خداحافظی همیشگی با ب ام و سری 3 گرن توریسمو

سری ۳ گرن توریسمو برای اولین بار رسماً در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۳ رونمایی شد و سه سال بعد مورد فیس لیفت قرار گرفت. این ماشین با پیشرانه های چهار و شش سیلندر بنزینی و دیزلی و در نسخه های دیفرانسیل عقب و چهارچرخ محرک به بازار عرضه می شد. گرن توریسمو کشیده تر و بلندتر از نسخه های سدان و استیشن سری ۳ بود و ۱۱۰ میلی متر هم فاصلهٔ محوری بیشتری نسبت به آن ها داشت که فضای داخلی زیادی را برای آن به ارمغان آورده بود اما همهٔ این ها برای حفظ سری ۳ گرن توریسمو روی خط تولید کافی نبودند.

خداحافظی همیشگی با ب ام و سری 3 گرن توریسمو

خداحافظی همیشگی با ب ام و سری 3 گرن توریسمو

خداحافظی همیشگی با ب ام و سری 3 گرن توریسمو

خداحافظی همیشگی با ب ام و سری 3 گرن توریسمو

برچسب هااخبار ب ام و سری ۳
همرسانی نوشتار: