لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!

  1. شنبه ۱۴ دی ۹۸ ساعت ۱۷:۰۴ (۴ سال،۵ ماه قبل)
لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!
به گزارش فرانگر

فروش لکسس کاهش یافته است. این خودروساز به عنوان برند لوکس تویوتا در سال ۲۰۱۹ سی امین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفته اما نبود خودروهای جدید در کلاس های مهم خودرویی دردناک جلوه می کند. رقبای آلمانی یعنی ب ام و، آئودی و مرسدس بنز در کلاس شاسی بلندهای بزرگ حضور دارند و لکسس یک زمانی بازیگری کلیدی بوده است. امروز لکسس GX و LX به مانند دایناسور بوده و از ساختارهای سالخورده و سیستم های اطلاعات سرگرمی نه چندان خوبی استفاده می کنند. داده های فروش نشان می دهد سهم ۱۸ درصدی لکسس که زمانی بیشترین سهم این برند از بازار بوده به ۱۳ درصد کاهش یافته است.

بلومبرگ با برخی از نمایندگی های لکسس گفت وگو کرده و آن ها اذعان کرده اند که این برند در حال افول است. یکی از نمایندگی ها گفته است:

ما می دانیم که سال ۲۰۱۹ را از دست دادیم؛ اما لکسس در دو، سه، چهار، پنج و یا چند سال پس از آن دوباره بازار خود را به دست خواهد آورد.

متأسفانه ما تا این حد خوش بین نیستیم. همان گونه که قبلاً گفته شده جایگزین لکسس LX در سال ۲۰۲۱ یعنی ۱۴ سال پس از عرضه نسل فعلی رونمایی خواهد شد. آینده ی نسل بعدی شاسی بلند میان سایز GX فعلاً مشخص نیست اما اگر لکسس به طور کامل از این کلاس که شامل رقبایی مثل ب ام و X۵ و آئودی Q۷ است کنار برود تعجب زیادی نخواهیم کرد. بزرگ ترین و به روزترین شاسی بلند لکسس در حال حاضر و حتی با وجود شاسی بدنه روی فریم خود فروش خوبی ندارد.

لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!

لکسس RX که از سال ۲۰۱۷ تاکنون به صورت سه ردیفه نیز عرضه شده از نظر مشتریان طبق انتظارات عمل نکرده است. البته معاون فروش تویوتا در آمریکای شمالی می گوید لکسس در حال توسعه طیف گسترده ای از خودروهای جدید است.

لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!

شایان ذکر است سه نمونه از محصولات لکسس جزو قابل اعتمادترین خودروهای حاضر در بررسی های کانسومر ریپورتز بوده و لکسس نیز به عنوان برندی با ارزش از نظر جی دی پاور معرفی شده است. همچنین این خودروساز ژاپنی در سال ۲۰۱۹ ده میلیونمین خودروی خود را به فروش رسانده است.

لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!

لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!

لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!

لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!

لکسس و مشکل بزرگ شاسی بلندها!

جدای از رقبای سنتی آلمانی، لکسس با رقبای کره ای هم مواجه شده است. جنسیس از جنبه های زیادی یک برند لوکس بوده و در واقع بنا به گفته یکی از مدیران کانسومر ریپورتز محصولاتی با قیمت مناسب، راحت و بی دردسر تولید می کند. شاسی بلند جدید جنسیس GV۸۰ اولین ورود این برند به دنیای شاسی بلندهای لوکس خواهد بود. مدل کوچک تر GV۷۰ نیز اندکی بعد رونمایی خواهد شد. با توجه به رقبای فعلی و جدید، لکسس باید سریع تر از هر زمان دیگری در بازار شاسی بلندها خودی نشان دهد. عواقب تعلل و سستی در تولید شاسی بلندهای جدید قابل قبول نخواهد بود.

برچسب هااخبار شاسی بلند
همرسانی نوشتار: