آیا لبنان کارلوس گوسن را به اینترپل تحویل می دهد؟!

  1. شنبه ۱۴ دی ۹۸ ساعت ۰۷:۱۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
آیا لبنان کارلوس گوسن را به اینترپل تحویل می‌دهد؟!
به گزارش فرانگر

کارلوس گوسن مدیر اسبق نیسان اخیراً و با روشی دراماتیک وارد فاز جدیدی از زندگی خود شد. زمانی که خبرهایی مهم درباره گریختن او از ژاپن و ورودش به لبنان منتشر شد، جزئیات دقیقی از این واقعه در دست نبود. هنوز هم ابهامات زیادی وجود دارد اما چندین منبع خبری در اخبار خود از فرار گوسن می گویند. چیزی که می دانیم این است که گوسن در لبنان حضور داشته و بنا رویترز، او از آنچه که سیستم قضایی نیرنگ باز ژاپن نامیده فرار کرده است.

ما همچنین می دانیم که اینترپل به صورت رسمی حکم بازداشت گوسن را به لبنان فرستاده است. رویترز می گوید نیروهای امنیتی لبنانی اخطار قرمز را دریافت کرده اند اما فعلاً آن را به سیستم قضایی این کشور نفرستاده است. احتمال عملی شدن این درخواست بسیار پایین است زیرا لبنان توافق نامه ای برای استرداد مجرمان با ژاپن ندارد. گوسن بخش اعظم جوانی خود را در لبنان سپری کرده و تبعه این کشور می باشد.

آیا لبنان کارلوس گوسن را به اینترپل تحویل می دهد؟!

جدای از این موارد، خبرها و شایعات زیادی دراین باره منتشر شده است. منابع تائید نشده ادعا می کنند گوسن توسط نیروهای امنیتی شخصی از ژاپن فراری داده شده است. ظاهراً یک گروه به خانه او در توکیو وارد شده و او را در یکی از جعبه های مربوط به ابزارهای موسیقی خارج کرده اند. از آنجا به بعد گوسن به ترکیه و سپس به لبنان رفته و با پاسپورت فرانسوی وارد این کشور شده است.

آیا لبنان کارلوس گوسن را به اینترپل تحویل می دهد؟!

گوسن تابعیت دو کشور لبنان و فرانسه را داشته و خبرهای اخیراً منابع ژاپنی نشان می دهد گوسن در توکیو هم پاسپورت فرانسوی داشته هرچند این پاسپورت ضبط شده بود و این در تناقض با اخبار برخی منابع خبری است.

ظاهراً پلیس ترکیه نیز در حال بررسی این سفر بوده و هفت نفر را دراین باره بازداشت کرده است. ژاپن نیز در حال بررسی قضیه بوده هرچند اطلاعات زیادی از این موضوع توسط مقامات ژاپنی منتشر نشده است.

اما انتظار می رود گوسن در روزهای آینده کنفرانسی خبری برگزار کرده و از نظر ما به سیستم قضایی ژاپن بتازد. گوسن قبلاً درخواست های زیادی از مقامات قضایی ژاپن داشته که از جمله آن ها می توان به امکان تماس با همسر خود اشاره کرد اما ژاپنی ها با این درخواست ها مخالفت کرده بودند.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: