ثبت اختراع شیشهٔ جلو به عنوان بخشی از سقف توسط فورد

  1. چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸ ساعت ۱۶:۰۳ (۴ سال،۵ ماه قبل)
ثبت اختراع شیشهٔ جلو به‌عنوان بخشی از سقف توسط فورد
به گزارش فرانگر

فورد در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده طرحی را ثبت کرده است که ایدهٔ جدیدی را برای شیشهٔ جلو و سقف خودرو نشان می دهد و به نظر می رسد با الهام از تسلا مدل X طراحی شده است. این طرح، شیشهٔ جلویی را در یک موستانگ نشان می دهد که تا بالای سر سرنشینان جلو ادامه یافته و بخشی از سقف را تشکیل می دهد؛ اما گفته شده که بخش عمدهٔ این ثبت اختراع به چگونگی حفظ استحکام لازم در چنین طرحی اختصاص دارد.

راه حل فورد برای این موضوع استفاده از دو ریل افقی منحنی است که در مرکز سقف یعنی بین شیشهٔ جلو و عقب قرار می گیرد. به صورت تئوری، این ریل ها موجب می شوند خودرو در صورت تصادف بسیار مستحکم باشد ولی نمی دانیم که آیا فورد آزمایش هایی را روی این طرح انجام داده یا این فعلاً یک طرح روی کاغذ است. درهرحال طرح شیشهٔ جلویی که به تصویر کشیده شده است کاملاً جذاب به نظر می رسد هرچند که شاید در ظاهر چندان برای موستانگ مناسب نباشد.

ثبت اختراع شیشهٔ جلو به عنوان بخشی از سقف توسط فورد

به نظر می رسد چنین طرحی بیشتر برای یکی از شاسی بلندهای متعدد فورد مناسب باشد اما اگر قرار است از آن در خودروی کوپه و اسپرتی استفاده شود، کراس اوور مک ای بسیار بهتر از موستانگ است زیرا در این طرح قسمت بین شیشهٔ جلو و شیشهٔ عقب باید بزرگ تر باشد. این طرح ثبت اختراع برای اولین بار در ماه می ۲۰۱۸ ترسیم شده و بنابراین بدیهی است که فورد مدتی روی آن کار کرده است اما هنوز مشخص نیست که آیا این طرح را روی سقف محصولات تولیدی آیندهٔ این شرکت خواهیم دید یا نه.
همرسانی نوشتار: