خودروهای حماسی سال ۲۰۱۹ که دنیا را مبهوت کردند

  1. چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند
به گزارش فرانگر

سال ۲۰۱۹ می تواند مهم ترین سال در کل تاریخ خودروسازی باشد. البته شاید این ادعای جسورانه ای به نظر برسد اما در ادامه ۱۰ خودروی جدید قابل توجهی را خواهید دید که در این سال معرفی شده و بر کل دنیای خودرو تأثیر گذاشته اند. به همین دلیل سال ۲۰۱۹ در صنعت خودروسازی یک سال معمولی مثل سال های دیگر نبود. در این سال شاهد معرفی اولین محصول تمام الکتریکی پورشه، اولین شاسی بلند آستون مارتین و اولین کوروت موتور وسط بودیم و اولین خودروی تولیدی دنیا مرز ۳۰۰ مایل بر ساعت را شکست؛ بنابراین در این مطلب ۱۰ خودروی باورنکردنی معرفی شده در سال ۲۰۱۹ را انتخاب کرده ایم یعنی خودروهایی که دنیا را به لرزه درآوردند. البته این لیست می تواند به بیش از ۱۰ خودرو افزایش پیدا کند و شما هم می توانید خودروهای شاخص سال ۲۰۱۹ که معتقدید باید در این لیست باشند را در بخش نظرات اعلام کنید.

تویوتا سوپرا

چگونه می توان در لیست شاخص ترین خودروهای سال ۲۰۱۹ تویوتا سوپرا را قرار نداد؟ یک دهه حرف وحدیث و سال ها انتشار تیزرهای رسمی سرانجام در نمایشگاه دیترویت در اوایل ژانویهٔ ۲۰۱۹ به پایان رسید. با همهٔ انتقادها تمجیدها، نمی توان از یاد برد که دنیا برای بازگشت این اسپرت ژاپنی چقدر هیجان زده بود.

پورشه تایکان

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

پس از مدت ها آزمایش پروتوتایپ ها و انتشار تیزرها، سرانجام پورشه تایکان در اوایل سپتامبر رسماً رونمایی شد. صرف نظر از اینکه تایکان اولین خودروی تمام الکتریکی پورشه است، در رگ های آن همچنان خون پورشه جریان دارد که این یعنی برای رانندگی خودروی بشدت رضایت بخشی است.

شورلت کوروت C۸

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

رتبهٔ خودروها در این لیست نشان دهندهٔ بهتر یا بدتر بودن آن ها نیست اما اگر می خواستیم خودروی شماره یک سال ۲۰۱۹ را انتخاب کنیم، آن مطمئناً شورلت کوروت C۸ بود. هیجان و شور و اشتیاقی که مردم سراسر جهان برای این خودرو داشتند با هیچ خودروی جدید دیگری قابل مقایسه نیست. با شتاب صفرتاصد زیر ۳ ثانیه و قیمت زیر ۶۰ هزار دلاری کوروت C۸، جای تعجب نیست که همهٔ دنیا تا پایان تابستان تویوتا سوپرای جدید را فراموش کردند.

فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

بعد از خاتمهٔ تولید شلبی GT۵۰۰ قبلی در سال ۲۰۱۴، پنج سال طول کشید تا این هیولا دوباره متولد شود و سپس بازهم چند ماه دیگر طول کشید تا فورد مشخصات و پرفورمنس کامل آن را اعلام کند. انتظار می رود این GT۵۰۰ جدید با برخورداری از سیستم تعلیق متمرکز به پیست، سرانجام بتواند به خوبی از همهٔ ۷۶۰ اسب بخار قدرت خود استفاده کند.

فراری SF۹۰ استراداله

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

معرفی یک فراری کاملاً جدید همیشه اتفاق خاص و ویژه ای بوده است اما قوی ترین فراری تولیدی تاریخ با قوای محرکهٔ پلاگین هیبریدی و بُرد تمام الکتریکی حتی از آن هم خاص تر و قابل توجه تر است. SF۹۰ استراداله با برخورداری از ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت که درون ظاهر کاملاً زیبایی قرار گرفته است، قطعاً یکی از مطلوب ترین سوپرکارهای دههٔ دوم قرن بیست و یکم خواهد بود.

آئودی RS۶

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

چرا آئودی RS۶ جدید در این لیست قرار گرفته است؟ این خودروی سریعی است اما فوق سریع نیست. همچنین خودرویی فوق العاده منحصربه فرد یا الکتریکی و یا تغییردهندهٔ بازی هم نیست. پس چرا اینجا است؟ RS۶ اینجا است چون خودروی بشدت جذابی است. هنگامی که پدال گاز این ماشین فشرده شود، تقریباً به هر سوپراسپرتی در دنیا خواهد رسید درحالی که یک صندوق بار بسیار کاربردی پشت سر راننده قرار دارد. البته استیشن ها فروش چندانی ندارند و قطعاً آئودی هم این را می داند ولی به هرحال آن ها این هیولا را ساخته اند و ما هرگز آن را فراموش نخواهیم کرد.

آستون مارتین DBX

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

آستون مارتین از زمان تأسیس تاکنون همواره به خاطر ساخت گرند توررهای لوکس و کوپه های اسپرت شهرت داشته است اما شرایط این روزهای بازار و محبوبیت شدید شاسی بلندها، این برند بریتانیایی را مجبور کرد به بخش کاملاً جدیدی وارد شود. DBX به عنوان اولین شاسی بلند تاریخ آستون مارتین مأموریت مهمی دارد و باید این شرکت را از مشکلات مالی نجات دهد.

بوگاتی شیرون سوپراسپرت ۳۰۰

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

بوگاتی شیرون چند سالی است که در بازار حضور دارد و قاعدتاً نباید در این لیست باشد اما این یک شیرون معمولی نیست. کسانی که شیرون معمولی را خریداری می کنند نهایتاً می توانند به سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت برسند اما این شیرون سوپراسپرت ۳۰۰ است که توانست مرز سرعت ۳۰۰ مایل بر ساعت یا ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت را بشکند. این اولین خودروی تولیدی دنیا است که موفق به انجام چنین کاری شده و به همین دلیل به این لیست راه یافته است.

فورد موستانگ مک ایی

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

در این لیست دو موستانگ وجود دارد اما میدانیم که خیلی ها فورد مک ایی را یک موستانگ واقعی نمی دانند؛ اما از این موضوع که بگذریم، مک ایی اولین محصول تمام الکتریکی اختصاصی فورد است و به نظر می رسد می تواند پیروز باشد. همچنین قابل کتمان نیست که تصمیم فورد برای معرفی این کراس اوور الکتریکی به عنوان یک موستانگ توجه کل دنیا را به خود جلب می کند؛ بنابراین به نظر می رسد هیچ کس به این زودی ها فورد مک ایی را فراموش نمی کند.

تسلا سایبرتراک

خودروهای حماسی سال 2019 که دنیا را مبهوت کردند

خواه عاشق ایلان ماسک باشید خواه از او متنفر باشید، او همیشه برای معرفی خودروهای جدید تسلا شوی کاملی را برگزار می کند و سایبرتراک هم از این قاعده مستثنی نیست اما برخلاف محصولات قبلی تسلا، طراحی ظاهری این پیکاپ الکتریکی بسیار بحث برانگیز است. اینکه آیا چنین خودرویی واقعاً در سال ۲۰۲۱ تولید خواهد شد یا نه فعلاً مشخص نیست اما مهم این است که ماسک با سایبرتراک توجه جهان را به خود جلب کرده و این اولین قدم برای فروش این پیکاپ به عموم مردم است.

منبع Motor۱

برچسب ها۲۰۱۹
همرسانی نوشتار: