جاده های زیرزمینی ایلان ماسک فقط برای خودروهای الکتریکی!

  1. چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸ ساعت ۰۹:۰۴ (۴ سال،۵ ماه قبل)
جاده‌های زیرزمینی ایلان ماسک فقط برای خودروهای الکتریکی!
به گزارش فرانگر

برنامه ایلان ماسک برای ساخت تونل هایی زیر شهرهای بزرگ با کندی پیش می رود اما به نظر می رسد این کارآفرین مشهور به اجرای برنامه های خود متعهد است.

ماسک اخیراً در توئیتر یک نظرسنجی برگزار کرده و از مردم پرسیده به سؤال “تونل های بسیار امن و ضد زلزله زیر شهرها برای حل مشکل ترافیک” با گزینه های “قطعاً”، “شاید” و “نه من ترافیک را دوست دارم” پاسخ دهند. تا زمان بسته شدن زمان نظرسنجی تعداد ۱۴۵,۵۴۸ نفر در آن شرکت کرده اند.

جاده های زیرزمینی ایلان ماسک فقط برای خودروهای الکتریکی!

ماسک خاطرنشان ساخته این تونل ها تنها برای خودروهای بدون آلایندگی خواهند بود و نبود دودهای سمی کلیدی است. او گفته که اینجا (تونل های زیرزمینی) محلی برای دیگر راه حل ها همچون ریل های سبک نیست اما خب مکمل آن ها خواهد بود.

هم اکنون کار روی تأسیس تونلی که از مرکز همایش لاس وگاس تا مقر تسلا کشیده می شود ادامه داشته و انتظار می رود عملیات تأسیس آن در سال ۲۰۲۰ تکمیل گردد. این پروژه از دو تونل تشکیل شده و هر یک حدود ۱.۶ کیلومتر طول خواهد داشت. افراد نیز خواهند توانست با خودروهای خودران با حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت در این تونل ها تردد کنند.

جاده های زیرزمینی ایلان ماسک فقط برای خودروهای الکتریکی!

تونل های بسیار امن و ضدگلوله ای که ماسک به آن ها اشاره داشته اصول اصلی این زیرساخت ها بوده و احتمالاً بخشی از سیستم لوپ است که در شهرهای مهم و بزرگ تأسیس خواهد شد. تفاوت اصلی لوپ با این تونل ها آن است که تونل های جدید در واقع جاده های زیرزمینی شخصی برای افراد ثروتمندی که می توانند خودرویی الکتریکی بخرند خواهند بود.

آیا این روش خوبی برای حل مشکل ترافیک است؟ ما هنوز به طور کامل قانع نشده ایم…

برچسب هااخبار الکتریکی
همرسانی نوشتار: