خروج مشکوک و جنجال برانگیز کارلوس گوسن از ژاپن!

  1. چهارشنبه ۱۱ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۱۴ (۴ سال،۵ ماه قبل)
خروج مشکوک و جنجال‌برانگیز کارلوس گوسن از ژاپن!
به گزارش فرانگر

داستان کارلوس گوسن، یکی از مشهورترین مدیران خودرویی اسبق امروز به صورت غیرمنتظره ای پیش رفت زیرا چندین رسانه خبر دادند مدیرعامل اسبق رنو-نیسان ژاپن را ترک کرده و وارد لبنان شده است. این سفر به خودی خود چندان مهم نبوده اما گوسن به خاطر اتهامات سنگین مالی تحت بازداشت خانگی در ژاپن بوده است.

فعلاً اطلاعات منتشر شده دراین باره توسط مقامات رسمی تائید نشده است. منابع ناشناس نزدیک به گوسن ادعا می کنند او با یک جت اختصاصی از ترکیه وارد بیروت شده است. هنوز مشخص نیست که آیا مقامات ژاپنی اجازه انجام این سفر را داده اند یا اینکه گوسن از نظر قوانین این کشور فراری محسوب می شود. قوانین بازداشت خانگی به او اجازه می دادند تا محل تعیین شده در توکیو را ترک کند اما گوسن اجازه ترک کشور ژاپن را نداشته است.

خروج مشکوک و جنجال برانگیز کارلوس گوسن از ژاپن!

او تابعیت کشور لبنان را داشته و بخش اعظم جوانی خود را در این کشور سپری کرده است. گوسن در حال بازگشت از لبنان به توکیو بود که در نوامبر سال ۲۰۱۸ و به خاطر نقض قوانین مالی این کشور دستگیر شد. ظاهراً بازرسی های داخلی کمپانی نیسان پرده از پرداختی های نادرست گوسن به اداره بورس و اوراق بهادار توکیو برداشته بود. این عمل به مدت چند سال انجام شده و نیسان در آن زمان گفته است: “فعالیت های غیرقانونی زیاد دیگری نیز همچون استفاده شخصی از منابع کمپانی کشف شده است…”

پس از سپردن وثیقه ۹ میلیون دلاری او بازهم در آوریل ۲۰۱۹ و به خاطر اتهامات مالی جدیدی بازداشت شد. گوسن تاکنون درخواست های زیادی از دادگاه ژاپنی داشته که از جمله آن ها می توان به امکان ارتباط با همسرش اشاره کرد اما این درخواست ها رد شده است.

هنوز وضعیت گوسن در هاله ای از ابهام قرار دارد و ما نیز سعی خواهیم کرد به محض دریافت اطلاعات جدید دراین باره آن را با شما عزیزان در میان بگذاریم.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: