جنگ علیه شاسی بلندها به صورت رسمی شروع شده است!

  1. سه شنبه ۱۰ دی ۹۸ ساعت ۱۶:۰۴ (۴ سال،۶ ماه قبل)
جنگ علیه شاسی بلندها به‌صورت رسمی شروع شده است!
به گزارش فرانگر

دولت ها در حال بررسی روش های بیشتر برای کاهش آلایندگی کربن هستند. فشار به خودروسازان برای تولید محصولات بهتر به ویژه خودروهای الکتریکی یکی از این روش ها محسوب می شود. مورد دیگر هم افزایش مالیات هاست؛ اما سؤال این است: از چه چیزی باید مالیات گرفته شود و میزان درآمدزایی این روش چقدر خواهد بود؟ دولت فرانسه یکی از اولین دولت هایی است که پاسخ این سؤال را داده است.

بنا بلومبرگ، پارلمان فرانسه قانون جدیدی را تصویب کرده که به موجب آن و با آغاز سال آینده خودروهایی با آلایندگی کربن دی اکسید فراتر از میزانی مشخص با جریمه ای ۲۰ هزار یورویی روبرو خواهند شد. این میزان مالیات یا جریمه قبلاً ۱۲۵۰۰ یورو بوده است. نیازی به گفتن نیست که خودروسازان از این قانون اصلاً استقبال نکرده اند و خب وضعیت بغرنج قبلی برای آن ها بدتر هم شده است. این قوانین جدید همچنین می تواند شاسی بلندها به عنوان یکی از محبوب ترین کلاس های خودرویی را درگیر کند.

جنگ علیه شاسی بلندها به صورت رسمی شروع شده است!

سهم شاسی بلندهای بازار خودروی فرانسه در ۱۱ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ برابر با ۳۰ درصد بوده است. از جمله محبوب ترین شاسی بلندهای این کشور می توان به فولکس واگن تیگوان و تویوتا C-HR اشاره کرد. دولت این کشور در حال بررسی ایده ای برای کاهش مشوق های مالی برای خرید خودروهای الکتریکی بوده و این امر از نظر ما منطقی نیست؛ اما احتمالاً ایده ی اخذ مالیات از شاسی بلندها به سایر کشورهای اروپایی نیز سرایت خواهد کرد.

جنگ علیه شاسی بلندها به صورت رسمی شروع شده است!

وزارت اقتصاد فرانسه تخمین می زند این مالیات بر شاسی بلندها می تواند سالانه ۵۰ میلیون یورو درآمدزایی داشته باشد. در مقابل از این مبلغ برای کمک به خودروسازان برای تولید خودروهایی کاراتر استفاده خواهد شد.

جنگ علیه شاسی بلندها به صورت رسمی شروع شده است!

مالیات های جدید دولت فرانسه در بدترین زمان ممکن برای خودروسازان عملیاتی می شوند. سال آینده قوانین آلایندگی جدیدی در اروپا بکار گرفته می شود و اگر آلایندگی کربن کل محصولات خودروسازان از حد معینی بیشتر شود با جریمه های سنگینی مواجه خواهند شد. این موضوع به همراه مالیات جدید شاسی بلندها باعث نگرانی به حق خودروسازان شده است. خودروهای الکتریکی هم اکنون سهم کمی از فروش خودروها را به خود اختصاص داده اند. وضع مالیات روی خودروهایی که فروش خوبی دارند احتمالاً باعث کاهش سود خودروسازان حداقل در کوتاه مدت خواهد شد.

جنگ علیه شاسی بلندها به صورت رسمی شروع شده است!

خودروسازان اقدام به توسعه خودروهای الکتریکی می کنند اما متقاعد کردن مصرف کنندگان برای خرید آن ها زمان می برد. اینجاست که فاصله ای به وجود آمده و خودروسازان نیز از نظر سود خود نگران هستند.

منبع carbuzz

برچسب هااخبار شاسی بلند
همرسانی نوشتار: