پیشرفته ترین خودروهای سال ۲۰۱۹ به انتخاب Carbuzz

  1. دوشنبه ۹ دی ۹۸ ساعت ۱۸:۰۱ (۴ سال،۶ ماه قبل)
پیشرفته‌ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz
به گزارش فرانگر

خودروسازان در سال ۲۰۱۹ نیز تلاش داشتند مرزهای مربوط به یک خودرو را جابجا کنند. ما خودروهای پیشرفته زیادی را در سال جاری تست کردیم، خودروهایی که نامزد دریافت عنوان پیشرفته ترین خودروی سال بودند. برخی خودروهایی که نتوانستند جزو فینالیست های ما باشند عبارت اند از آئودی Q۸، ب ام و آلپینا B۷ و ولوو XC۹۰.

سه خودرویی که Carbuzz انتخاب کرده جزو پیشرفته ترین خودروهای دنیا بوده و از نظر سیستم های اطلاعات سرگرمی، ایمنی، ارتباط گوشی های هوشمند و… سرآمد هستند. اگر تکنولوژی را دوست دارید پس حتماً این خودروها را نیز دوست خواهید داشت.

  • فینالیست: تسلا مدل ۳

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

چگونه می توان یکی از مهم ترین خودروهای سال یعنی تسلا مدل ۳ را نادیده گرفت؟ این همان تسلایی است که باعث آشنایی توده مردم با خودروهای الکتریکی شد و قیمت پایه ۳۹۹۹۰ دلاری آن بسیار کمتر از قیمت تسلا مدل S یا X می باشد. این خودرو با استایل جذاب، برد الکتریکی احساس برانگیز و شتاب گیری قابل توجه مورد اقبال عموم قرار گرفته است.

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

از نظر تکنولوژی هم هیچ کمبودی وجود ندارد. سیستم اتوپایلوت تسلا جزو بهترین سیستم های نیم خودران بازار بوده و این برند پیشروی مد این روزها یعنی “گوشی به عنوان کلید” است. این خودرو همچنین از به روزرسانی از راه دور سود می برد. شما شاید صبح از خواب بیدار شده و بفهمید که تسلا مدل ۳ می تواند زبان جدیدی را به شما یاد دهد. در کل باید گفت تسلا مدل ۳ یکی از پیشرفته ترین خودروهای سال ۲۰۱۹ است.

  • فینالیست: لینکلن آویاتور ۲۰۲۰

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

آویاتور جدیدترین تلاش این برند آمریکایی برای تکرار جادوی نویگیتور در بسته ای ارزان تر است. قیمت این خودرو از ۵۱۱۰۰ دلار شروع می شود اما برای خرید مدل قوی گرند تورینگ هیبرید باید ۶۸۸۰۰ دلار پرداخت کنید. مدل استاندارد از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی ۴۰۰ اسبی استفاده می کند درحالی که قدرت مدل گرند تورینگ به ۴۹۴ اسب بخار می رسد. ما پیش از این هم تکنولوژی پلاگین هیبریدی را دیده ایم اما اینبار از این قوای محرکه به عنوان گزینه ای پرفورمنس نام برده شده است.

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

لینکلن از نظر تکنولوژی هیچ کمبودی ندارد. لینکلن هم مثل تسلا به مالکان اجازه می دهد تا با موبایل خود خودرو را باز و بسته کرده و وضعیت سوخت و شارژ را بررسی کنند. از جمله تجهیزات سفارشی این خودرو می توان به صندلی هایی با تنظیم در ۳۰ جهت، سیستم صوتی سه بعدی با ۲۸ بلندگو و… اشاره کرد. آویاتور به صورت استاندارد از کوپایلوت ۳۶۰ سود برده و از جمله ویژگی های ایمنی سفارشی آن می توان کروز کنترل تطبیقی، دستیار ترمز عقب و دستیار پارک عقب را نام برد.

  • برنده: مرسدس بنز GLE ۲۰۲۰

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

مرسدس بنز GLE ۲۰۲۰ از نظر ظاهری جذاب ترین گزینه کلاس خود نیست اما واقعاً از تکنولوژی های مدرن و جذابی سود می برد. مدل پایه GLE ۳۵۰ مجهز به پیشرانه ۴ سیلندر قیمت آغازین ۵۳۷۰۰ دلاری دارد اما بهتر است مدل GLE ۴۵۰ را انتخاب کنید که به پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری ۳۶۲ اسبی مجهز بوده و قیمت ۶۱۱۵۰ دلاری دارد.

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

این مدل نه تنها قوی تر است بلکه از سیستم هیبریدی ملایم ۴۸ ولتی با نام EQ بوست سود می برد. این سیستم قدرت بیشتر را تدارک دیده و در زمان استارت/استاپ خودرو را به پیش می برد. سیستم یاد شده همچنین با آپشن ۸۱۰۰ دلاری مرسدس یعنی کنترل بدنه فعال E همکاری می کند. این پکیج شامل فنرهای بادی با تنظیم الکترونیکی است که در پیچ ها به کنترل تعادل و وزن خودرو کمک می کند. نتیجه اینکه GLE جدید تقریباً فاقد تکان های بدنه بوده و از دست اندازها به گونه ای رد می شود که انگار اصلاً دست اندازی وجود ندارد!

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

GLE یکی از اولین محصولات مرسدس است که از جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX استفاده می کند. این سیستم جایگزین کامند شده و به سرعت خود را به عنوان یکی از بهترین های بازار نشان داده است. این سیستم را می توان از طریق لمسی، پد و کنترل های روی فرمان یا به صورت صوتی فعال و کنترل کرد. این سیستم از دو صفحه نمایش تشکیل شده است. پشت آمپرهای دیجیتالی بسیار قابل شخصی سازی بوده و حتی نقشه ی تمام رنگی را نیز نشان می دهد.

پیشرفته ترین خودروهای سال 2019 به انتخاب Carbuzz

مرسدس همچنین یک ویژگی جالب با نام ویدئوی افزودنی را برای ناوبری در نظر گرفته که از سیستم دوربین خودرو برای ارائه اطلاعات زنده روی مسیر ناوبری استفاده می کند. همان گونه که از یک شاسی بلند لوکس با این قیمت انتظار دارید، تکنولوژی های زیادی وجود دارد که از جمله آن ها می توان صندلی های ماساژوردار، تصفیه هوای داخل کابین، نورپردازی با ۶۴ نور گوناگون، آفتاب گیرهای برقی و درب هایی با مکانیسم بسته شدن راحت را نام برد. اگر آپشن های زیادی را انتخاب کنید قیمت خودرو سریعاً بالا خواهد رفت اما واقعاً ارزشش را دارد.

منبع carbuzz
همرسانی نوشتار: