۲۰۱۹، سال بسیار بد برای کارکنان صنعت خودرو

  1. دوشنبه ۹ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
2019، سال بسیار بد برای کارکنان صنعت خودرو
به گزارش فرانگر

صنعت خودرو همان گونه که می دانید در حال تغییر است. ظهور خودروهای الکتریکی، تکنولوژی های حمل ونقل نوین و تولید خودروهای خودران باعث تغییر شدید این صنعت حیاتی خواهند شد. درست همانند از رده خارج شدن اسب ها در حدود یک قرن پیش، تکامل اتومبیل نیز با سرعت زیادی در حال رخ دادن است. این تغییرات قبلاً تأثیراتی مالی روی خود صنعت خودرو به ویژه کارکنان آن داشته است. گفته می شود سال ۲۰۱۹ یکی از بدترین سال ها برای کارکنان صنعت خودرو از حیث اخراج و از دست دادن شغل بوده است.

به طور ساده باید گفت صنعت خودرو نیازمند کارکنان کمتری برای تولید خودروهای الکتریکی بوده و خودروسازان نیز به دنبال سرمایه گذاری بیشتر روی خودروهای الکتریکی هستند. به خاطر اینکه خودروهای الکتریکی قطعات کمتری در مقایسه با نمونه های درون سوز دارند بنابراین نیروی کاری کمتری برای تولید آن ها نیاز است.

2019، سال بسیار بد برای کارکنان صنعت خودرو

افت کلی فروش در صنعت خودرو نیز کمکی به بهبود اوضاع نکرده است. فقط در سال ۲۰۱۹ بیش از ۸۰ هزار نفر طبق بیانیه های خودروسازان از کار بیکار شده اند که اکثر آن ها در کشورهای آلمان، آمریکا و بریتانیا بوده اند. البته بریتانیا همچنان با مشکل برگزیت دست وپنجه نرم می کند. برای مثال ماه پیش را در نظر بگیرید که در بخش تولید خودروها افراد زیادی کار خود را از دست داده اند. فورد ماه ژوئن یکی از کارخانه های خود در بریتانیا را تعطیل کرد و ۱۷۰۰ نفر از کار بیکار شدند. هوندا هم یک کارخانه بزرگ خود در بریتانیا را بست. در این کارخانه هوندا سیویک هاچبک تولید می شد و با تعطیل شدنش ۳۵۰۰ نفر دیگر راهی خانه های خود شدند. جگوار لندروور نیز ۴۵۰۰ نفر از کارکنان خود در سراسر جهان را اخراج کرده است.

2019، سال بسیار بد برای کارکنان صنعت خودرو

آئودی نیز ماه پیش اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۹۵۰۰ نفر از کارکنان خود در آلمان را اخراج خواهد کرد. مرسدس بنز نیز مشابه زمان بندی آئودی خبر از تعدیل نیروی ۱۰ هزار نفری داده تا سرمایه گذاری بیشتری روی خودروهای الکتریکی انجام دهد. به همین منوال تعدیل نیروی بیشتری هم در راه است. نیسان آمریکا قبلاً گفته در ماه ژانویه دو روز را تعطیل خواهد کرد و در آینده هم کارکنان بیشتری را اخراج خواهد نمود. تا به اینجا فعلاً تعدیل نیرویی اعلام نشده اما قضیه هم به کلی رد نشده است.

گفته می شود در چند سال آینده تعداد ۱۵۰ هزار نفر از کارکنان صنعت خودرو در معرض خطر اخراج شدن قرار دارند.

برچسب ها۲۰۱۹ اخبار
همرسانی نوشتار: