ثبت اختراع ستون میانی خودرو توسط فراری

  1. یکشنبه ۸ دی ۹۸ ساعت ۰۷:۲۲ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
ثبت اختراع ستون میانی خودرو توسط فراری
به گزارش فرانگر

فراری طرح ستون میانی که از هِیلو (Halo) در خودروهای فرمول یک الهام گرفته را به ثبت رسانده است که می تواند در محصولات تولیدی آیندهٔ این برند ایتالیایی مورداستفاده قرار گیرد. در طرحی که اخیراً به دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ارائه شده است، فراری ستونی را به تصویر کشیده که مثل هِیلو در خودروهای فرمول یک از مرکز شیشهٔ جلو آغاز می شود و مستقیماً جلوی کابین قرار می گیرد.

در این اختراع دو طرح مختلف ثبت شده است. در طرح اول، ستون مرکزی روی شیشهٔ جلو قرار می گیرد درحالی که در طرح دوم، دو شیشهٔ جلوی مجزا در نظر گرفته شده که یکی جلوی راننده و دیگری جلو سرنشین قرار می گیرد. در این طرح، برف پاک کن های جلو می توانند پشت ستون مرکزی قرار گیرند تا آئرودینامیک خودرو بهتر شود. به عقیدهٔ فراری، این ستون مرکزی به عنوان یک قطعهٔ ساختاری کلیدی عمل کرده و امکان کاهش عرض ستون های A را فراهم می کند. علاوه بر این، ستون مرکزی می تواند به هدایت هوا به داخل کابین کمک کرده و امکان نصب سیستم تهویه در عقب را فراهم کند.

ثبت اختراع ستون میانی خودرو توسط فراری

اما وجود یک ستون بزرگ در مرکز شیشهٔ جلو مشکلاتی را برای دید ایجاد می کند که فراری برای رفع این مشکل از دوربین خارجی استفاده می کند تا تصاویر جلوی خودرو را گرفته و آن ها را روی شیشهٔ جلو بیندازد. در طرح ثبت شده توسط فراری گفته شده که از این ستون میانی می توان هم در سقف ثابت و هم در سقف کانورتیبل استفاده کرد. البته مثل همیشه هیچ قطعیتی وجود ندارد که این طرح جذاب راهی خط تولید شود اما اگر این طور شود محصولات آیندهٔ فراری می تواند کاملاً متفاوت از مدل های کنونی باشند.

ثبت اختراع ستون میانی خودرو توسط فراری

برچسب هاسوپراسپرت
همرسانی نوشتار: