نسل جدید پژو ۳۰۸ چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

  1. جمعه ۶ دی ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
نسل جدید پژو 308 چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟
به گزارش فرانگر

نسل فعلی پژو ۳۰۸ در سال ۲۰۱۴ و اندکی پس از ورود به خط تولید توانست عنوان خودروی سال اروپا را به دست آورد بنابراین جانشین این خودرو باید جا پای محصولی بگذارد که حرف های زیادی برای گفتن داشته است.

با وجود خودروهایی همچون فولکس واگن گلف جدید، رنو مگان و فورد فوکوس، فرانسوی ها وظیفه ی سنگینی برای توسعه نسل بعدی محصول کامپکت خود بر عهده دارند و به نظر می رسد پژو نیز برنامه های مفصلی برای نسل بعدی ۳۰۸ تدارک دیده است.

مهم ترین نکته اینکه نسل بعدی ۳۰۸ دارای قوای محرکه پلاگین هیبریدی خواهد بود. این موضوع را ژان فیلیپ ایمپاراتو مدیرعامل پژو در مصاحبه با اتونیوز تائید کرده و گفته که نسخه تمام الکتریکی این خودرو نیز در نظر گرفته شده اما هنوز چراغ سبز تولید را دریافت نکرده است.

نسل جدید پژو 308 چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

او گفته است:

نسل جدید پژو 308 چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

بله این خودرو از پلتفرم EMP۲ استفاده خواهد کرد. اول از همه اینکه ۳۰۸ بعدی دارای قوای محرکه پلاگین هیبریدی خواهد بود و شاید بعدها به صورت تمام الکتریکی نیز تولید شود. خودروهای کامپکت و میان سایز ما از قوای محرکه پلاگین هیبریدی استفاده خواهند کرد زیرا روش بهتری برای حرکت از پیشرانه های درون سوز به تمام الکتریکی می باشد.

شاید پژو دیکته کننده سیاست های خود در کلاس هاچبک های کامپکت در درون گروه پژو-سیتروئن باشد زیرا برندهای سیتروئن و اوپل هم نسخه های مشابهی از خودروهای C۴ و آسترا را تولید خواهند کرد. این سه خودرو از پلتفرم، تکنولوژی ها و قوای محرکه مشترکی استفاده می کنند بنابراین احتمالاً نسخه های پلاگین هیبریدی و الکتریکی هر سه آن ها را خواهیم دید.

نسل جدید پژو 308 چه ویژگی هایی خواهد داشت؟
همرسانی نوشتار: