امید زیاد آستون مارتین به فروش DBX و بازگشت به سودآوری

  1. پنجشنبه ۵ دی ۹۸ ساعت ۱۰:۰۴ (۴ سال،۵ ماه قبل)
امید زیاد آستون‌مارتین به فروش DBX و بازگشت به سودآوری
به گزارش فرانگر

آستون مارتین از DBX که اولین شاسی بلند در تاریخ ۱۰۶ سالهٔ این شرکت محسوب می شود انتظارات زیادی دارد. این خودرو که ماه گذشته در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی شد، مأموریت مهم بازگرداند آستون مارتین به سودآوری را بر عهده دارد. این موضوع در حال حاضر اهمیت زیادی دارد زیرا تقاضا برای محصولات اسپرت آستون مارتین کمتر از حد انتظار بوده و این برند بریتانیایی طی دو سه ماههٔ متوالی زیان ده بوده است. به همین دلیل، آستون مارتین روی DBX شرط بندی بزرگی کرده است زیرا مدیرعامل این شرکت «اندی پالمر» اخیراً برای تأمین هزینه های توسعهٔ نهایی DBX قرض های آستون مارتین را افزایش داده است.

پالمر در مصاحبه ای با اتونیوز ادعا کرده است اطمینان دارد که خریداران جدیدی را به سمت آستون مارتین می کشد و راه را برای محصولات جدیدی مثل سوپراسپرت موتور وسط والهالا و محصولات الکتریکی لاگوندا هموار خواهد کرد. تخمین زده می شود فروش DBX در طول یک سال کامل به حدود ۴ هزار دستگاه برسد و اوج آن ۵ هزار دستگاه باشد. اگر این پیش بینی درست از آب درآید، این خودرو به پرفروش ترین محصول آستون مارتین تبدیل خواهد شد. پالمر پیش بینی می کند که در سال ۲۰۲۰ فروش کلی آستون مارتین به ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰ دستگاه برسد و با وجودی که سال ۲۰۲۱ اولین سال فروش کامل DBX خواهد بود اما این شاسی بلند در سال ۲۰۲۰ هم پرفروش ترین محصول آستون می شود؛ اما علاوه بر DBX، دیگر محصولات جدید مثل ونتیج رودستر جدید نیز فروش این برند بریتانیایی را در سال ۲۰۲۰ تقویت خواهند کرد.

امید زیاد آستون مارتین به فروش DBX و بازگشت به سودآوری

بیشتر خریداران جدیدی که DBX به سمت آستون مارتین جذب می کند از چین و ایالات متحده خواهند بود. به گفتهٔ پالمر، این ماشین با توجه به سلایق خریداران چینی و آمریکایی توسعه داده شده است زیرا این دو کشور بزرگ ترین بازارها برای DBX خواهند بود. مدیرعامل آستون مارتین همچنین امیدوار است که DBX به مالکین محصولات اسپرت کنونی این شرکت انگیزه دهد تا از خرید رنجروور و پورشه کاین خودداری کنند.

وی دراین باره گفته است:

امروزه بیش از ۷۰ درصد خریداران آستون مارتین یک شاسی بلند هم در پارکینگ خود دارند و ما باید این افراد را برای رانندگی های روزانهٔ خود به سمت شاسی بلند آستون مارتین بکشیم

وی همچنین اذعان داشته که بعداً برای DBX یک نسخهٔ هیبریدی هم ارائه خواهد شد.

ما فعلاً اطلاعاتی در مورد برنامه های هیبریدی خود افشا نمی کنیم اما تا اواسط دههٔ ۲۰۲۰ همهٔ محصولات ما یک نسخهٔ هیبریدی خواهند داشت

امید زیاد آستون مارتین به فروش DBX و بازگشت به سودآوری
همرسانی نوشتار: