تحقیق از ب ام و به خاطر دست کاری احتمالی آمار فروش

  1. پنجشنبه ۵ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
تحقیق از ب‌ام‌و به خاطر دست‌کاری احتمالی آمار فروش
به گزارش فرانگر

مقامات بورس و اوراق بهادار آمریکا قبلاً کمپانی فیات-کرایسلر را به خاطر دست کاری آمار فروش خود ۴۰ میلیون دلار جریمه کرده اند و حالا هم تمرکز آن ها روی ب ام و معطوف شده است.

جزئیات زیادی از این موضوع در دسترس نیست اما وال استریت ژورنال می گوید SEC در حال بررسی این موضوع است که آیا ب ام و آمار فروش خود را بیشتر از میزان واقعی اعلام کرده یا خیر. این موضوع ارتباط نزدیکی با صنعت خودرو داشته و شامل انتخاب خودرویی صفرکیلومتر از انبار توسط نمایندگی ها و سپس ثبت آن به عنوان خودرویی دارای وام می باشد. این خودرو سرانجام به عنوان خودرویی کارکرده و با کارکرد بسیار کم فروخته می شود.

این کار معمولاً برای افزایش آمار فروش انجام می شود و گاهی اوقات نیز خودروسازانی که خواهان بهتر نشان دادن عملکرد خود و یا پیشی گرفتن از رقیب هستند چنین ترفندی را به کار می گیرند.

تحقیق از ب ام و به خاطر دست کاری احتمالی آمار فروش

ب ام و تحقیق و بازرسی از دفاتر خود را تائید کرده اما چیز زیادی را منتشر نساخته است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز در انتشار جزئیات خساست به خرج داده اما گفته است: “ما نمی توانیم بازرسی یا عدم بازرسی از ب ام و را تائید را رد کنیم.”

تحقیق از ب ام و به خاطر دست کاری احتمالی آمار فروش

اگرچه خبرهای دقیقی از این ماجرا به بیرون درز نکرده اما ب ام و قبلاً گفته که دیگر فروش خود را بیشتر از حد واقعی اعلام نمی کند. البته مقامات SEC گفته اند خودروسازان باید با صداقت شاخصه های عملکرد کلیدی خود را منتشر کنند.

bmw-lineup

همین موضوع درباره فیات-کرایسلر صدق می کند زیرا SEC گفته بود این شرکت مبالغی به نمایندگی ها پرداخت کرده تا آمار فروش تقلبی را منتشر کنند. این خودروساز پایگاه داده واقعی را حفظ کرده اما آمار فروش آن را منتشر نساخته است. زمانی که فیات-کرایسلر در خطر از دست دادن فروش بالا یا باختن قافیه به رقبا بوده سری به پایگاه داده خود زده و آمار فروش قدیمی را منتشر می ساخته است.

تحقیق از ب ام و به خاطر دست کاری احتمالی آمار فروش

مقامات SEC گفته اند فیات-کرایسلر قوانین ضد کلاه برداری و همچنین گزارش واقع عملکرد خود را نقض کرده است. این خودروساز تصمیم گرفت تا این مشکل را بدون اشاره به انجام یا عدم انجام آن حل وفصل کند.

تحقیق از ب ام و به خاطر دست کاری احتمالی آمار فروش
همرسانی نوشتار: