سرمایه گذاری جدید ۱.۳ میلیارد دلاری در ریویان

  1. چهارشنبه ۴ دی ۹۸ ساعت ۱۴:۰۴ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
سرمایه‌گذاری جدید 1.3 میلیارد دلاری در ریویان
به گزارش فرانگر

ریویان که با معرفی چندین محصول الکتریکی خبرساز شده با جذب سرمایه ی قابل توجه ۱.۳ میلیارد دلاری از شرکت T. Rowe Price دوباره مطرح شده است. این کمپانی می گوید سرمایه گذاری یاد شده هیچ صندلی جدیدی را به هیئت مدیره ریویان اضافه نخواهد کرد. ریویان همچنین گفته فعلاً هیچ گونه جزئیات بیشتری از این سرمایه گذاری جدید را منتشر نمی کند.

مؤسس ریویان گفته است:

این سرمایه گذاری نشان دهنده ی اطمینان موجود در تیم، محصولات، تکنولوژی و استراتژی ماست. ما از پشتیبانی چنین سهامداران قدرتمندی بسیار هیجان زده هستیم.

ریویان در سال ۲۰۱۹ لحظات قابل توجه زیادی داشته است. این شرکت در ماه فوریه سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری را از شرکت های مختلف از جمله آمازون دریافت کرد. فورد نیز در ماه آوریل مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار در ریویان سرمایه گذاری کرد و در سپتامبر نیز شاهد تزریق سرمایه ۳۵۰ میلیون دلاری کاکس اتوموتیو به این شرکت بودیم.

ریویان در نمایشگاه اوورلند امسال یکی از جالب ترین جنبه های خودروی R۱T را به نمایش گذاشت. این شرکت به دنبال عرضه آپشن آشپزخانه ی جالبی است که شامل دو اجاق برقی، ظرف شویی با ۵ گالن آب و… است.

سرمایه گذاری جدید 1.3 میلیارد دلاری در ریویان

آمازون و ریویان همچنین در ماه سپتامبر قراردادی برای تأمین ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی امضا کردند. ۱۰ هزار خودروی اولیه تا سال ۲۰۲۲ وارد خرده فروشی آنلاین آمازون خواهند شد و ۹۰ هزار دستگاه باقی مانده نیز تا سال ۲۰۳۰ وارد بازار خواهند شد. هنوز جزئیات این قرارداد افشا نشده اما گفته می شود این ون ها از پلتفرم ماژولار ریویان استفاده خواهند کرد.

سرمایه گذاری جدید 1.3 میلیارد دلاری در ریویان

ریویان به دنبال معرفی اولین محصولات تولیدی خود در اواخر سال ۲۰۲۰ است. R۱T یک پیکاپ بوده و R۱S نیز کراس اووری با پیکربندی ۵ و ۷ نفره است. هر دو خودرو با تجهیز به باتری های بزرگ تر برد بیش از ۶۴۴ کیلومتری خواهند داشت.

سرمایه گذاری جدید 1.3 میلیارد دلاری در ریویان
همرسانی نوشتار: