پیش نمایش نسل جدید چری تیگو ۷ در نمایشگاه گوانگژو

  1. سه شنبه ۳ دی ۹۸ ساعت ۱۱:۲۰ (۴ سال،۷ ماه قبل)
پیش‌نمایش نسل جدید چری تیگو 7 در نمایشگاه گوانگژو
به گزارش فرانگر

چری در نمایشگاه خودروی گوانگژو با رونمایی از یک کانسپت نزدیک به تولید، پیش نمایشی از نسل کاملاً جدید کراس اوور تیگو ۷ خود را ارائه کرده است. این خودرو که Teaser Car نام گرفته است، از زبان طراحی جدیدی برخوردار است و مطابق با نیازهای خریداران جوان امروزی شکل گرفته است. تیگو ۷ جدید برخلاف نسل کنونی خود از جلوپنجرهٔ چندضلعی بزرگی استفاده می کند که چراغ های LED تیز و باریکی به آن متصل شده اند. کمی پایین تر هم چراغ های مه شکن LED جای گرفته اند.

در پروفیل جانبی خودرو طراحی سقف شناور و رینگ های پنج پره با طرحی اسپرت جلب توجه می کنند. همچنین در برخی قسمت ها مثل ریل های روی سقف و سپر جلو رنگ متضادی کار شده که به حال و هوای اسپرت و جوان پسند خودرو افزوده است. در عقب تیگو ۷ جدید چراغ های باریک و متصل به هم به چشم می خورند که از بزرگ خاندان خانوادهٔ تیگو یعنی کراس اوور سه ردیفهٔ تیگو ۸ گرفته شده اند. این چراغ ها به همراه چراغ ترمز سوم کشیده در بالا موجب شده بخش عقبی خودرو عریض تر از آنچه هست به نظر برسد. مثل سپر جلو، در عقب هم زیر مه شکن ها تریم نقره ای رنگی کار شده است. در بخش اندازه، این تیگو ۷ جدید ۴,۵۰۰ میلی متر طول داشته و فاصلهٔ محوری آن برابر با ۲,۶۷۰ میلی متر است.

پیش نمایش نسل جدید چری تیگو 7 در نمایشگاه گوانگژو

طراحی کلی داخلی تیگو ۷ جدید بسیار ساده بوده و مطابق با رویهٔ کنونی چری است. در اینجا طرح دورنگ احساس سه بعدی جذابی ایجاد کرده و به سرزندگی کابین افزوده است. همچنین صفحه نمایش سیستم اطلاعاتی-سرگرمی بزرگ تر از نسل قبلی شده و دکمه های فیزیکی کاهش یافته اند زیرا اکثر قسمت ها و ویژگی ها از طریق نمایشگر مذکور کنترل می شوند. غربیلک فرمان D شکل، صفحه آمپر دیجیتالی و شارژ بی سیم گوشی های هوشمند هم از دیگر ویژگی های داخلی قابل توجه این کراس اوور چینی هستند.

پیش نمایش نسل جدید چری تیگو 7 در نمایشگاه گوانگژو

زیر کاپوت نسل جدید تیگو ۷ همچنان همان موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر توربو نسل کنونی قرار خواهد گرفت که ۱۴۵ اسب بخار قدرت دارد. این موتور در هر صد کیلومتر تنها ۶.۹ لیتر سوخت مصرف می کند؛ اما علاوه بر این، یک پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری توربوشارژ جدیدی هم به لیست موتورهای نسل جدید تیگو ۷ اضافه شده که ۱۹۵ اسب بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. برای انتقال این پیشرانه ها هم گیربکس های شش سرعتهٔ دستی و هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه در نظر گرفته شده است.

پیش نمایش نسل جدید چری تیگو 7 در نمایشگاه گوانگژو
همرسانی نوشتار: