تسلا به دنبال کاهش قیمت مدل ۳ در چین

  1. یکشنبه ۱ دی ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
تسلا به دنبال کاهش قیمت مدل 3 در چین
به گزارش فرانگر

تسلا گفته به دنبال کاهش قیمت مدل ۳ ساخت چین در سال آینده است.

با عملیاتی شدن گیگا فاکتوری پر حرف و حدیث تسلا در شانگهای چین، منابع نزدیک به این خودروساز ادعا می کنند تسلا احتمالاً قیمت مدل ۳ را در سال آینده حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد داد تا خریداران را به خرید این خودرو جذب کند.

گفته می شود تسلا با استفاده از قطعات تولید چین قیمت محصول خود را کاهش خواهد داد و بنابراین نیاز کمتری به واردات قطعات کمتر به چین وجود خواهد داشت و تعرفه ها روی قیمت تأثیر زیادی نخواهند گذاشت. فعلاً قیمت تسلا مدل ۳ ساخت چین از ۳۵۵۸۰۰ یوان (۵۰۸۰۰ دلار) آغاز می شود هرچند این قیمت از نیمه دوم سال میلادی کاهش خواهد یافت.

تسلا به دنبال کاهش قیمت مدل 3 در چین

مؤسس شرکت مشاوره ای Automobility در شانگهای می گوید:

تسلا به دنبال کاهش قیمت مدل 3 در چین

مردم به قیمت توجه می کنند و این امر (کاهش قیمت تسلا مدل ۳) باعث خواهد شد خودروهای الکتریکی سهم بیشتری از بازار را به دست بیاورند. این کار همچنین باعث می شود محصولات رقابتی بیشتری تولید شوند.

اگر قیمت تسلا مدل ۳ حدود ۲۰ درصد کاهش یابد احتمالاً قیمت این خودرو زیر ۳۰۰ هزار یوان خواهد آمد. در مقام مقایسه باید گفت سدان جدید P۷ متعلق به شرکت چینی Xpeng قیمت بین ۲۷۰ تا ۳۷۰ هزار یوانی داشته و شاسی بلند بزرگ Nio ES۶ نیز با قیمت ۳۵۸ هزار یوان عرضه می شود.

اگرچه قیمت پایین تر می تواند خریداران بیشتری را در درازمدت جذب کند اما بنا به گفته تحلیلگران این امر به فروش اولیه کمپانی آسیب خواهد رساند زیرا خریداران منتظر قیمت های کمتر خواهند بود.

تسلا مدل 3

تسلا انتظار دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ حداقل هزار دستگاه مدل ۳ در هفته تولید کند. در نهایت ظرفیت هفتگی تولید این خودرو در کارخانه شانگهای به ۳ هزار دستگاه خواهد رسید.

تسلا به دنبال کاهش قیمت مدل 3 در چین
همرسانی نوشتار: