فراخوان ولوو به خاطر باز شدن غیرمنتظره درب خودرو

  1. یکشنبه ۱ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۱۸ (۴ سال،۵ ماه قبل)
فراخوان ولوو به خاطر باز شدن غیرمنتظره درب خودرو
به گزارش فرانگر

تصور کنید در حال دور زدن با خودروی خود هستید و ناگهان درب سمت راننده به صورت غیرمنتظره ای باز می شود. واضح است که وضعیت خیلی خطرناکی پیش خواهد آمد و به همین خاطر است که ولوو در حال فراخوان ۱۴۴۹۳۷ دستگاه از محصولات خود در آمریکا می باشد.

بنا به گفته NHTSA، این فراخوان شامل خودروهای S۶۰  و S۶۰ کراس کانتری مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ و V۶۰ و V۶۰ کراس کانتری می باشد. خودروهای یاد شده بین دوم ژوئن ۲۰۱۰ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ تولید شده اند.

گفته می شود این خودروها دارای دستگیره های درب معیوبی هستند که می تواند در طول زمان و با قرار گرفتن در معرض گرما ضعیف شده و بشکنند. اگرچه NHTSA می گوید این دستگیره ها احتمالاً زمانی می شکنند که درب باز باشد اما آن ها نمی توانند ریسک باز شدن درب در زمان رانندگی را رد کنند.

NHTSA می گوید این امر می تواند در زمان دنده عقب رفتن یا دور زدن میدان رخ دهد. اگرچه شانس رخ دادن چنین اتفاقی کم است اما گفته شده اگر درب خودرو در زمان حرکت باز شود شرایط خطرناکی پیش خواهد آمد و اگر سرنشین هم کمربند خود را نبسته باشد احتمال پرت شدن او به بیرون وجود خواهد داشت.

فراخوان ولوو به خاطر باز شدن غیرمنتظره درب خودرو

اما نیمه پر لیوان اینکه NHTSA گفته اکثر مالکان متوجه این مشکل شده اند زیرا بسته شدن درب ها سخت تر از قبل صورت می گیرد. حتی اگر مالکان متوجه این مشکل نشده باشند هم چراغ هشدار باز بودن درب در پشت آمپرها روشن خواهد شد.

ولوو به مالکان خودروهای تحت تأثیر این مشکل اطلاع خواهد داد تا به نزدیک ترین نمایندگی مجاز مراجعه کرده و بدون پرداخت مبلغی اقدام به تعویض دستگیره تمام درب ها بکنند. انتظار می رود این فراخوان از چهارم ژانویه شروع شود.

فراخوان ولوو به خاطر باز شدن غیرمنتظره درب خودرو
همرسانی نوشتار: