فولکس واگن حداقل یکی از مینی ون های خود را حذف می کند

  1. شنبه ۳۰ آذر ۹۸ ساعت ۱۴:۳۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
فولکس‌واگن حداقل یکی از مینی‌ون‌های خود را حذف می‌کند
به گزارش فرانگر

طبق گزارش ها، فولکس واگن به دنبال حذف حداقل یکی از مینی ون های خود است زیرا این روزها خریداران به وضوح کراس اوورها را به مینی ون ها ترجیح می دهند؛ بنابراین هرچند هنوز مینی ون های فولکس واگن از آمار فروش خوبی برخوردارند اما حداقل یکی از آن ها با خط تولید خداحافظی کرده و به مدل های بیتل، شیراکو و فیتون خواهد پیوست؛ اما تنها سؤال این است که کدام یک از این مینی ون ها کنار گذاشته خواهد شد؟

رئیس دارایی برند فولکس واگن «آرنو آنتلیتز» در مصاحبه ای با اتونیوز دراین باره گفته است:

ما باید ببینیم که آیا هنوز به سه مینی ون شامل مدل های گلف اسپرت‍ ون، توران و شاران در سبد محصولات خود داریم یا نه

پرفروش ترین خودرو از بین این سه مینی ون هم اکنون مدل کامپکت توران است اما بااین حال فروش آن در اروپا طی یازده ماه نخست سال جاری با ۱۴ درصد کاهش به ۶۹,۸۱۴ دستگاه رسیده است. از سوی دیگر، فروش گلف اسپرت ون هم با ۲۶ درصد کاهش به ۴۰,۲۱۵ دستگاه رسیده اما فروش شاران افزایش ۱.۷ درصدی را تجربه کرده و به ۲۰,۸۵۴ دستگاه رسیده است.

فولکس واگن حداقل یکی از مینی ون های خود را حذف می کند

برای مقایسه، کراس اوورهای فولکس واگن یعنی T-Cross، T-Roc و تیگوآن در اروپا بسیار موفق تر از مینی ون ها بوده اند به گونه ای که تا پایان ماه نوامبر فروش تیگوآن با ۲.۲ درصد افزایش به ۲۴۵,۰۵۶ دستگاه و فروش T-Roc با ۴۶ درصد افزایش به ۱۹۳,۹۶۳ دستگاه رسیده است. همچنین مدل کوچک T-Cross که از ماه مارس امسال در بازار اروپا عرضه شده نیز در همین هشت ماه ابتدایی ۷۶ هزار دستگاه فروش داشته است. به همین دلیل فولکس واگن طی سال های اخیر خانوادهٔ کراس اوورهای خود را با مدل های T-Cross و T-Roc گسترش داده است. به گفتهٔ مدیر عملیاتی این شرکت، سهم کراس اوورها از کل فروش فولکس واگن در اروپا و ایالات متحده به ترتیب به ۳۷ درصد و ۴۲ درصد افزایش یافته است.

فولکس واگن حداقل یکی از مینی ون های خود را حذف می کند
همرسانی نوشتار: