مسائل ایمنی مانع عرضۀ تسلا سایبرتراک در اروپا

  1. شنبه ۳۰ آذر ۹۸ ساعت ۱۰:۱۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
مسائل ایمنی مانع عرضۀ تسلا سایبرتراک در اروپا
به گزارش فرانگر

تاکنون صدها هزار نفر در آمریکای شمالی پیکاپ تسلا سایبرتراک را پیش خرید کرده اند اما به نظر می رسد امکان عرضهٔ این وانت الکتریکی حداقل با شکل کنونی در اروپا وجود نداشته باشد. مقامات اتحادیهٔ بازرسی و پایش فنی آلمان (TUV) اظهار داشته اند که ساختار این خودرو بسیار سفت است و بنابراین ایمنی لازم را برای سرنشینان فراهم نمی کند. علاوه بر این، پانل های بدنهٔ مستحکم سایبرتراک نیز کابوسی در زمینهٔ محافظت از عابر پیاده هستند و سپر جلو و کاپوت خودرو برای جذب نیرو در هنگام تصادف باید تغییر شکل دهند.

یکی از متخصصان TUV، «استفان تلر» در این بار می گوید:

سایبرتراک به اصلاحات اساسی در ساختار خود نیاز دارد زیرا هرچند سرنشینان در آن احساس امنیت می کنند اما چنین نیست. سپر و کاپوت برای محافظت از عابرین پیاده باید قادر به جذب انرژی باشند. در صورت بروز تصادف نیز در این خودرو هیچ چیزی تغییر شکل نمی دهد و در عوض نیروی عظیمی روی سرنشینان اعمال می شود. درنتیجه ایربگ ها هم دیگر هیچ کمکی نمی کنند؛ بنابراین فروش سایبرتراک به عنوان یک خودروی تولید انبوه در آلمان امکان پذیر نخواهد بود

مسائل ایمنی مانع عرضۀ تسلا سایبرتراک در اروپا

اما با وجود این معایب ایمنی، چرا امکان فروش سایبرتراک در ایالات متحده وجود دارد اما در بازارهای خارجی نه؟ زیرا سازندگان این قبیل خودروها در ایالات متحده می توانند خود گواهینامه های لازم را صادر کنند و این گواهینامه های در بازار داخلی معتبر هستند اما در آلمان مقامات محلی و TUV درگیر روند صدور گواهینامه های قانونی هستند. علاوه بر این، محافظت غیرفعال در اروپا حائز اهمیت است و توسط یورو انکپ هم مورد آزمایش قرار می گیرد اما ازآنجایی که سایبرتراک در ایالات متحده در کلاس پیکاپ های وظیفه سبک قرار می گیرد، می تواند فاقد ویژگی های ایمنی خاصی باشد و به صورت قانونی در خیابان ها تردد کند.

مسائل ایمنی مانع عرضۀ تسلا سایبرتراک در اروپا
همرسانی نوشتار: