جریمه ۱۳ میلیون دلاری مرسدس بنز توسط NHTSA

  1. شنبه ۳۰ آذر ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
جریمه 13 میلیون دلاری مرسدس بنز توسط NHTSA
به گزارش فرانگر

مرسدس بنز و NHTSA به توافقی برای حل وفصل موضوعات مربوط های فراخوان و نحوه اجرای آن دست یافتند.

بنا به گفته ی NHTSA، بررسی هایی روی عملکرد مرسدس بنز آمریکا انجام و فهمیده شده که این کمپانی بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ تعداد ۱۰۱ فراخوان داشته است.

در ۶ نمونه از این فراخوان ها آگاه سازی مشتریان در چارچوب زمانی ۶۰ روزه انجام نشده است. در ۲۲ نمونه از این فراخوان ها، اسناد موردنیاز در بازه ۵ روز کاری روی پرتال فراخوان ها بارگذاری نشده است. در ۱۴ فراخوان دیگر مرسدس زمان شروع فراخوان خود را به صورت “ناشناس” اعلام کرده و سپس از به روزرسانی اطلاعات خودداری نموده است.

در این توافق به دیگر وضعیت های مشابه و مشکلات بالقوه مربوط به ابزار شناسایی شماره شاسی محصولات کمپانی نیز اشاره شده است. البته NHTSA می گوید در تمامی موارد مشتریان از فراخوان آگاه شده اند و فرایند اجرایی شدن آن نیز به محض تأمین قطعات شروع شده است. این موسسه همچنین گفته که هیچ اثری از سو نیت مرسدس در انجام یا عدم انجام فراخوان مشاهده نشده است.

مرسدس برای حل این مشکلات با پرداخت ۱۳ میلیون دلار در ۴۵ روز موافقت کرده است. اگر روند پرداخت این مبلغ رضایت بخش نباشد جریمه ی ۷ میلیون دلاری دیگری نیز در انتظار این خودروساز آلمانی خواهد بود.

جریمه 13 میلیون دلاری مرسدس بنز توسط NHTSA

مرسدس بنز آلمان نیز گفته است:

ما معتقدیم هیچ کار اشتباهی را به صورت عمدی انجام نداده ایم اما متأسفانه برخی ضرب العجل ها در اطلاع رسانی را رعایت نکرده ایم. ما به سؤالات NHTSA پاسخ داده و با آن ها همکاری کاملی داریم.همرسانی نوشتار: