کارخانه جدید فولکس واگن، یا در ترکیه یا هیچ جا!

  1. شنبه ۳۰ آذر ۹۸ ساعت ۰۷:۵۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
کارخانه جدید فولکس‌واگن، یا در ترکیه یا هیچ جا!
به گزارش فرانگر

اخیراً بحث های زیادی درباره تصمیم فولکس واگن برای تأسیس کارخانه خودروسازی در کشور ترکیه شکل گرفته است.

علیرغم مخالفت اتحادیه های کارگری آلمان، این خودروساز در ماه جولای اعلام کرد کارخانه یاد شده در ترکیه تأسیس خواهد کرد. قرار بود این تأسیسات نسل بعدی فولکس واگن پاسات و اشکودا ساپرب را از سال ۲۰۲۲ و با حداکثر ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار دستگاهی تولید کند.

اما از زمانی که ارتش ترکیه به سوریه حمله کرد موج مخالفت ها با تصمیم فولکس واگن پررنگ تر شد و مدیرعامل این گروه خودروسازی نیز مجبور شد اتخاذ تصمیم نهایی دراین باره را تا پایان سال جاری میلادی به تعویق بیندازد.

البته اخیراً خبر آمده که این تصمیم تا ماه فوریه گرفته نخواهد شد. موضوع مهم تر اینکه گروه فولکس واگن هیچ محل دیگری به غیر از ترکیه را برای تأسیس کارخانه خود در نظر نگرفته است.

در زمانی که جنجال زیادی درباره سرمایه گذاری فولکس در ترکیه و حمله این کشور به سوریه بر پا شده بود، کشورهایی همچون بلغارستان، رومانی و صربستان امیدوار بودند توجه فولکس واگن به خود را جلب کنند.

کارخانه جدید فولکس واگن، یا در ترکیه یا هیچ جا!

ظاهراً این موضوع رخ نخواهد داد زیرا این غول خودروسازی یا کارخانه ی موردنظر با هزینه ی ۱.۳ میلیارد یورویی را یا در ترکیه احداث خواهد کرد یا هیچ جا. اگر ساخت کارخانه در ترکیه لغو شود فولکس واگن احتمالاً نسل بعدی پاسات و ساپرب را در تأسیسات کنونی اش در براتیسلاوای اسلواکی تولید خواهد کرد.

در حال حاضر پاسات در کارخانه اِمدن آلمان تولید می شود اما از سال ۲۰۲۲ به بعد این کارخانه فقط خودروهای الکتریکی را خواهد ساخت. هم اینک اشکودا ساپرب نیز در تأسیسات واسینی در جمهوری چک تولید می شود.

کارخانه جدید فولکس واگن، یا در ترکیه یا هیچ جا!
همرسانی نوشتار: