بازگشت دوباره اوپل به کشور روسیه

  1. جمعه ۲۹ آذر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
بازگشت دوباره اوپل به کشور روسیه
به گزارش فرانگر

همان گونه که اوایل سال جاری قول داده شده بود، پژو-سیتروئن برند اوپل را به بازار خودرویی روسیه بازگرداند. هم اکنون این خودروساز با خودروهای زافیرا لایف و گرندلند ایکس در کشور روسیه حضور دارد.

اوپل همچنین خودروی زافیرا لایف را در تأسیسات کالوگا تولید می کند. این خودروساز آلمانی به زودی ون ویوارو را نیز در این کارخانه روی خط تولید خواهد برد. این حرکت کاملاً در تضاد با تصمیم قبلی جنرال موتورز در سال ۲۰۱۵ برای خروج اوپل از بازار روسیه بوده است. آن موقع اوپل در این کشور با مشکلات زیادی روبرو شده بود.

اوپل به دنبال کسب سهم مناسبی از بازار روسیه بوده و می گوید هر سال حداقل یک خودروی مهم را معرفی خواهد کرد. فعلاً برخی نمایندگی های اوپل در شهرهای بزرگ روسیه اقدام به عرضه شاسی بلند گرندلند ایکس و ون خانوادگی زافیرا لایف می کنند. ون یاد شده قبلاً در کارخانه کالوگا متعلق به پژو-سیتروئن تولید شده و از اوایل سال ۲۰۲۰ نیز ون ویوارو تولید خواهد شد.

بازگشت دوباره اوپل به کشور روسیه

در ابتدا ۱۱ نمایندگی منتخب در شهرهای بزرگی همچون مسکو، سنت پترزبورگ، استاوروپل، روستوف، یازان، تیومن و نیژنی با اوپل همکاری خواهند کرد. سال آینده تعداد نمایندگی ها دو برابر خواهد شد و همین روند در سال های آینده ادامه خواهد یافت.

بازگشت دوباره اوپل به کشور روسیه

مدیرعامل اوپل گفته است:

افزایش قابل توجه سوددهی یکی از ستون های اساسی برنامه ی کمپانی است. ما با حضور در بازار روسیه پیشرفت بیشتری در این حوزه خواهیم داشت. در سال های آینده نیز تعهد خود به بازار روسیه را به صورت تدریجی افزایش خواهیم داد. این امر شامل عرضه محصولات گسترده تری است.

بازگشت اوپل به روسیه حضور گروه پژو-سیتروئن در اوراسیا را تقویت خواهد کرد. این خودروساز به روسیه به عنوان بازار استراتژیکی می نگرد که پتانسیل های زیادی دارد. همچنین اوپل در این بازار شناخته شده بوده و اعتبار خوبی دارد.

اوپل با توجه به برنامه هایی که اعلام شده به دنبال سوددهی پایدار است. هدف این خودروساز تا اواسط سال ۲۰۲۰ سهم فروش بیش از ۱۰ درصدی در خارج از بازارهای اصلی اروپایی می باشد.

بازگشت دوباره اوپل به کشور روسیه

به این منظور شاهد تقویت حضور اوپل در آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی خواهیم بود. اوپل همچنین تا سال ۲۰۲۲ به برخی بازارهای جدید همچون کلمبیا و اکوادور خودرو صادر خواهد کرد.

بازگشت دوباره اوپل به کشور روسیه
همرسانی نوشتار: