انتشار مشخصات ب ام و iX۳ تولیدی

  1. پنجشنبه ۲۸ آذر ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
انتشار مشخصات ب‌ام‌و iX3 تولیدی
به گزارش فرانگر

پس از معرفی کانسپت iX۳ در آوریل سال ۲۰۱۸، ب ام و تلاش های زیادی برای توسعه نسخه تولیدی این کراس اوور تمام الکتریکی داشته است. باواریایی ها سرانجام برخی از مشخصات فنی این خودرو که قرار است در سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید شود را منتشر کرده اند. iX۳ تولیدی توسط جوینت ونچر ب ام و برلیانس در شنیانگ چین تولید می شود.

مهم ترین نکته اینکه نسخه تولیدی این خودرو از مجموعه باتری ۷۴ کیلووات ساعتی که می تواند محدوده حرکتی بیش از ۴۴۰ کیلومتری ایجاد کند استفاده خواهد کرد. به یاد داشته باشید که این شعاع حرکتی با روش تست WLTP اروپایی اندازه گیری شده و بنابراین رتبه بندی EPA آن کمی پایین تر خواهد بود.

اما نیروی این خودرو نیز از طریق سیستم الکتریکی eDrive نسل پنجمی ب ام و تأمین خواهد شد. ب ام و با افتخار اعلام کرده تمامی قطعات قوای محرکه این خودرو توسط خودش توسعه یافته است. این تکنولوژی از نظر قدرت و انرژی مقیاس پذیر بوده و بنابراین می توان آن را در خودروهایی با کلاس ها و ابعاد گوناگون بکار برد.

انتشار مشخصات ب ام و iX3 تولیدی

اما ب ام و می گوید قدرت این خودرو ۲۸۶ اسب بخار و گشتاور آنی نیز ۴۰۰ نیوتون متر خواهد بود. این نیرو تنها توسط یک پیشرانه الکتریکی تولید می شود؛ اما گفته شده iX۳ تولیدی تنها به صورت دیفرانسیل عقب عرضه خواهد شد که در تضاد با خبرهای پیشین است. شک داریم که خبری از نسخه چهار چرخ محرک iX۳ نباشد اما فعلاً خبری رسمی دراین باره منتشر نشده است.

انتشار مشخصات ب ام و iX3 تولیدی

ب ام و به مصرف قدرت کم این خودرو که کمتر از ۲۰ کیلووات ساعت در ۱۰۰ کیلومتر می باشد بسیار افتخار می کند. همین امر باعث شده از مجموعه باتری نسبتاً جمع وجوری استفاده شود.

انتشار مشخصات ب ام و iX3 تولیدی

انتشار مشخصات ب ام و iX3 تولیدی

انتشار مشخصات ب ام و iX3 تولیدی

انتشار مشخصات ب ام و iX3 تولیدی


با عرضه iX3 تمام الکتریکی، X3 اولین خودروی ب ام و خواهد بود که در نسخه های بنزینی، دیزلی، پلاگین هیبریدی و تمام الکتریکی قابل انتخاب خواهد بود.همرسانی نوشتار: