جدیدترین جزئیات درباره نسل بعدی مینی کلابمن

  1. پنجشنبه ۲۸ آذر ۹۸ ساعت ۰۹:۰۱ (۴ سال،۶ ماه قبل)
جدیدترین جزئیات درباره نسل بعدی مینی کلابمن
به گزارش فرانگر

حتماً تاکنون متوجه شده دید که صنعت خودرو وضعیت نسبتاً بغرنجی دارد. خودروسازان اقدام به حذف مدل های کم فروش می کنند و جای آن ها را شاسی بلندها و کراس اوورهای محبوب می گیرند. تمایل مشتریان به خودروهای بزرگ تر باعث شده خودروسازانی همچون مینی در وضعیت دشواری قرار گیرند. این خودروساز به خاطر خودروهای کوچک خود مشهور بوده و تنها کراس اوور آن یعنی کانتری من هم در کلاس خود محصولی رقابتی نیست. نبود محصولات جذاب برای توده عموم باعث شده نسل بعدی مینی کلابمن به یک شاسی بلند کامل تبدیل شود.

این خبر را اتوکار به نقل از اولیور هیلمر مدیر طراحی مینی اعلام کرده است. او گفته که نسل بعدی کلابمن احتمالاً با رشد ابعاد مواجه خواهد شد. این خودرو اندکی کوچک تر از کانتری من بوده بنابراین بزرگ تر شدن آن می تواند کلابمن را به بزرگ ترین محصول این برند تبدیل کند. البته این در صورتی است که مینی برنامه ای برای افزایش ابعاد کانتری من نداشته باشد.

مینی کلابمن اوایل سال جاری و برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ تاکنون به روز شد اما این به روزرسانی چیزی بیش از یک فیس لیفت ساده نبود. نسل جدید این خودرو هنوز چند سالی با بازار فاصله دارد اما اگر مینی از افزایش ابعاد بدنه سخن می گوید پس احتمال اینکه کلابمن جدید بزرگ تر از نسل قبلش باشد بسیار زیاد است. البته این موضوع از نظر شرایط مینی نیز منطقی به نظر می رسد.

جدیدترین جزئیات درباره نسل بعدی مینی کلابمن

مینی هرگز خودروساز پرفروشی نبوده است. فروش این خودرو در سال ۲۰۱۳ که بهترین شرایطش بود به ۶۶۵۰۲ دستگاه رسید اما در سال ۲۰۱۸ به حدود ۲۳ هزار دستگاه افت کرد. امسال حتی بدتر بوده و این خودروساز تا ماه نوامبر حدود ۳۴ هزار دستگاه خودرو فروخته است. نبود شاسی بلند و کراس اووری رقابتی روی عملکرد مینی تأثیر گذاشته است.

جدیدترین جزئیات درباره نسل بعدی مینی کلابمن

جدیدترین جزئیات درباره نسل بعدی مینی کلابمن
همرسانی نوشتار: