معرفی کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

  1. چهارشنبه ۲۷ آذر ۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ (۴ سال،۷ ماه قبل)
معرفی کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES
به گزارش فرانگر

نمایشگاه CES تا چند روز دیگر آغاز بکار می کند و مرسدس بنز نیز از این فرصت برای معرفی یک خودروی مفهومی پیشرو استفاده خواهد کرد.

این خودروساز آلمانی اشاره ای به جزئیات کانسپت جدید خود نداشته اما گفته که محصول مدنظر از یکی از خلاقانه ترین برندهای بخش سرگرمی الهام گرفته است. ژرمن ها خاطرنشان ساخته اند کانسپت موردبحث ویژگی های خلاق و جذابی خواهد داشت و این امر استانداردهای جدیدی در آینده حمل ونقل وضع خواهد کرد.

خبری از مشخصات این خودروی مفهومی در دست نیست اما کانسپت جدید مرسدس دوستدار محیط زیست خواهد بود زیرا قول داده که عبارت اشرافیت مدرن و پایدار را دوباره تعریف کند. به همین خاطر اگر با یک خودروی الکتریکی با زیربرند EQ روبرو شویم چندان سورپرایز نخواهیم شد.

معرفی کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

مرسدس جدای از کانسپت مرموز خود خودروی EQC را نیز به نمایش خواهد گذاشت هرچند این یک اقدام نسبتاً عجیب است زیرا عرضه EQC در آمریکا تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است.

معرفی کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

مرسدس همچنین ویژن EQS کانسپت که پیش نمایشی از محصولی تولیدی است را به نمایش می گذارد. انتظار می رود نسخه تولیدی این کانسپت سال آینده معرفی شود و از معماری ماژولار الکتریک جدید استفاده کند.

معرفی کانسپت برجسته مرسدس بنز در CES

این خودروساز در انتشار جزئیات خساست به خرج داده اما شایعات نشان می دهد خودروی یاد شده از دو پیشرانه الکتریکی و سیستم چهار چرخ محرک سود خواهد برد. مدل پایه EQS قرار است قدرت حدود ۳۹۵ اسب بخاری داشته باشد درحالی که نسخه احتمالی AMG با خروجی نزدیک به ۵۹۲ اسب بخار عرضه خواهد شد. EQS تولیدی ظاهراً محدوده حرکتی فراتر از ۵۰۰ کیلومتر خواهد داشت.

اولا کالنیوس به عنوان مدیرعامل دایملر نیز سخنرانی ای درباره دیدگاه آینده به برهم کنش بین انسان و ماشین خواهد داشت. گوردون واگنر نیز درباره طراحی و کابین کانسپت جدید این برند سخن خواهد گفت.
همرسانی نوشتار: