خداحافظی کادیلاک CT۶ با بازار ایالات متحده

  1. دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ ساعت ۱۱:۱۸ (۴ سال،۷ ماه قبل)
خداحافظی کادیلاک CT6 با بازار ایالات‌متحده
به گزارش فرانگر

از اواخر سال گذشته همواره بحث خاتمهٔ تولید تعدادی از سدان های جنرال موتورز مطرح بود که یکی از این سدان ها، پرچم دار کادیلاک یعنی CT۶ است. البته بعداً گفته شده که احتمالاً تولید این خودرو در کارخانهٔ دیگری همچنان ادامه خواهد یافت چراکه CT۶ به نوعی ویترین توانایی ها و تکنولوژی های کادیلاک محسوب می شود؛ اما با همهٔ این ها، به نظر می رسد این سدان لوکس شانسی برای ادامهٔ حیات نخواهد داشت زیرا Speed Twitch، تولید کادیلاک CT۶ به طور قطعی در ماه ژانویهٔ آینده به پایان خواهد رسید.

در ابتدا قرار بود در ژوئن امسال CT۶ از خط تولید کنار برود اما جنرال موتورز تصمیم گرفت تولید این خودرو و شورلت ایمپالا را تا پایان سال تمدید کند. اعتقاد بر این بود که تولید این دو سدان بزرگ در ژانویهٔ ۲۰۲۰ پایان میابد و حالا این گزارش مُهر تأییدی بر این گمانه زنی ها میزند. این اقدام آیندهٔ کارکنان کارخانه که اکثر آن ها عضو اتحادیهٔ کارگران خودرویی متحد یا UAW هستند را هم تحت تأثیر قرار می دهد. بنا بر گزارش ها، به کارگران عضو این اتحادیه پیشنهاد جابجایی به سایر کارخانه ها در میشیگان یا اوهایو یا بازخرید داده خواهد شد اما ظاهراً دیگر کارگران اخراج خواهند شد.

خداحافظی کادیلاک CT6 با بازار ایالات متحده

بسیاری سرنوشت کادیلاک CT۶ را گیج کننده می دانند. این سدان پرچم دار با مدل ۲۰۱۶ به بازار آمد و با ظاهر زیبا و شیک خود، موج هایی را ایجاد کرد. سپس تنها دو سال بعد کادیلاک آن را مورد فیس لیفتی جزئی قرار داد و نسخهٔ اسپرت CT۶-V را هم با پیشرانهٔ جدید ۴.۲ لیتری V۸ توئین توربوی بلک وینگ معرفی کرد؛ بنابراین به نظر می رسید همه چیز در آیندهٔ این خودرو روشن است اما ناگهان جنرال موتورز تصمیم به خاتمهٔ تولید آن گرفت. تصمیم به حذف CT۶ پیش از آنکه CT۶-V حتی برای فروش عرضه شود باعث طرح این سؤال شده که چه بحرانی در کادیلاک روی داده است. درهرحال لازم به ذکر است که تولید CT۶ فقط در ایالات متحده به پایان می رسد اما در چین که سدان های لوکس هنوز تقاضای بالایی دارند همچنان تولید خواهد شد.

خداحافظی کادیلاک CT6 با بازار ایالات متحده
همرسانی نوشتار: