رسیدن ب ام و i۸ به رکورد تولید ۲۰ هزار دستگاه

  1. دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ ساعت ۰۹:۱۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
رسیدن ب‌ام‌و i8 به رکورد تولید 20 هزار دستگاه
به گزارش فرانگر

موعد خداحافظی فرا رسیده است…ب ام و بیست هزارمین دستگاه از محصول اسپورت و پلاگین هیبریدی خود یعنی i۸ را تولید کرد. این خودرو اولین بار در ماه می سال ۲۰۱۴ و در تأسیسات لایپزیک آلمان روی خط مونتاژ رفت.

البته باید توجه داشت که تولید ۲۰ هزار خودرو در طول ۵.۵ سال حتی برای محصولی پلاگین هیبریدی چندان احساس برانگیز نیست. ولی باید گفت ب ام و i۸ اصلاً یک خودروی پلاگین هیبریدی معمولی نیست زیرا ما درباره ی خودرویی با قیمت ۱۴۷۵۰۰ و ۱۶۳۳۰۰ دلاری برای مدل های کوپه و رودستر i۸ صحبت می کنیم.

اما بیست هزارمین i۸ تولیدی از نوع رودستر و مدل سفارشی Ultimate Sophisto ادیشن بوده و به یک مشتری آلمانی تحویل داده خواهد شد. از این نسخه سفارشی تنها ۲۰۰ دستگاه تولید شده و از جمله ویژگی های سفارشی آن می توان به رنگ خاکستری انحصاری و دیگر تجهیزات متمایز اشاره داشت.

تولید Ultimate Sophisto به معنی پایان راه ب ام و i۸ است زیرا خط مونتاژ این خودرو در لایپزیک از ماه آوریل و با اتمام تولید تمام ۲۰۰ دستگاه سفارشی متوقف خواهد شد. یکی از مدیران این کارخانه می گوید:

رسیدن ب ام و i8 به رکورد تولید 20 هزار دستگاه

ب ام و i۸ خودروی بسیار ویژه ای بوده و لذت رانندگی منحصربه فردی را ارائه می کند. همه ی ما در این تأسیسات به تولید چنین محصول پرچم داری بسیار افتخار می کنیم.

ساخت ب ام و i۸ فرایند بسیار پیچیده ای است زیرا این خودروی اسپورت و پلاگین هیبریدی ترکیبی از متریال نوآورانه همچون ترموپلاستیک فوق سبک، پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن، آلومینیوم و منیزیم و… می باشد. به همه این موارد باید قوای محرکه متشکل از پیشرانه درون سوز و الکتریکی را نیز اضافه کرد.

ب ام و i۸ کوپه و رودستر در جدیدترین نسخه خود از باتری لیتیوم-یونی ۱۱.۶ کیلووات ساعتی استفاده کرده اند. این خودرو در حالت تمام الکتریکی بین ۵۳ تا ۵۵ کیلومتر برد داشته و حداکثر سرعت آن در حالت تمام الکتریکی به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

رسیدن ب ام و i8 به رکورد تولید 20 هزار دستگاه

هر دو نسخه این خودرو از پیشرانه ۳ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو (قدرت ۲۲۸ اسب بخار) و پیشرانه الکتریکی (قدرت ۱۴۱ اسب بخار) با مجموع خروجی ۳۶۹ اسبی سود می برند. به لطف وجود این مجموعه، ب ام و i۸ کوپه و رودستر شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴.۴ و ۴.۶ ثانیه ای داشته و حداکثر سرعت آن ها به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

رسیدن ب ام و i8 به رکورد تولید 20 هزار دستگاه
همرسانی نوشتار: