هیئت مدیره رنو به دنبال رئیس سئات!

  1. یکشنبه ۲۴ آذر ۹۸ ساعت ۰۷:۳۳ (۴ سال،۴ ماه قبل)
هیئت‌مدیره رنو به دنبال رئیس سئات!
به گزارش فرانگر

ماه پیش بود که خبر آمد هیئت مدیره رنو چند گزینه احتمالی برای مدیرعاملی این خودروساز فرانسوی را در نظر گرفته که از جمله آن ها می توان به پاتریک کولر مدیر اجرایی فاورسیا و همچنین لوکا ده مئو رئیس سئات اشاره کرد.

حالا گفته می شود که فرانسوی ها تصمیم گرفته اند لوکا ده مئو ۵۲ ساله را که ظاهراً از حمایت دولت فرانسه نیز برخوردار است به عنوان مدیرعاملی این برند انتخاب کنند. شایان ذکر است دولت فرانسه به عنوان بزرگ ترین سهامدار رنو که ۱۵ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد نقش مهمی در تصمیمات مهم این خودروساز ایفا می کند.

البته برخی خبرگزاری ها گفته اند شاید در قرارداد مئو با گروه فولکس واگن بند غیررقابتی ای وجود دارد که باعث می شود او از حضور در رنو منع شود.

همچنین ادعا شده دلیل اینکه کلوتلید دبلوس مدیرعامل موقت و فعلی رنو جزو گزینه های هیئت مدیره برای مدیرعاملی دائمی این برند نیست تجربه نسبتاً کم او در صنعت خودرو می باشد. دبلوس اکثراً در زمینه های مالی فعالیت داشته است.

اما دلیل علاقه هیئت مدیره رنو به ده مئو نیز به موفقیت او در سوددهی سئات مربوط می شود. او همچنین فرانسوی را خوب صحبت کرده و کار خود در صنعت خودرو را در رنو آغاز کرده و پس از آن به تویوتا و سپس به فیات نقل مکان کرده است.

پست مدیرعاملی رنو از زمان اخراج تیری بولور در اکتبر خالی مانده است. در حقیقت رنو و نیسان پس از قضیه بازداشت کارلوس گوسن و ماجراهای مربوط به آن تغییرات زیادی در پست های مدیریتی ارشد به وجود آوردند.

اما خود سئات درباره این خبرها موضع گیری کرده و با انتشار بیانیه ای گفته است: “لوکا ده مئو کاملاً به سئات متعهد است زیرا همین موضوع را چندین بار و در موقعیت های مختلف اعلام کرده است.” به نظر می رسد این برند اسپانیایی علاقه ای به ایجاد تغییرات در ترکیب مدیریتی خود ندارد.
همرسانی نوشتار: