عرضهٔ دوج چارجر GT AWD مدل ۲۰۲۰، ماسل کار چهارچرخ محرک

  1. شنبه ۲۳ آذر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۳ (۴ سال،۷ ماه قبل)
عرضهٔ دوج چارجر GT AWD مدل 2020، ماسل کار چهارچرخ محرک
به گزارش فرانگر

محصولات دوج چیزهای عجیبی در دنیای خودرو هستند. مثلاً پیشینهٔ نسل کنونی چارجر به سال ۲۰۱۱ بازمی گردد و مطمئناً خودرویی سالخورده است اما آمار فروش ۲۰۱۹ آن نشان می دهد که خریداران همچنان این ماشین را دوست دارند. درحالی که این روزها خودروسازان به خاطر کاهش فروش های دورقمی در حال ترک بخش سدان ها هستند، چارجر قدیمی افزایش فروش دورقمی را تجربه کرده و بهترین سال فروش خود را طی یک دههٔ گذشته سپری کرده است.

به همین دلیل دوج برای مدل ۲۰۲۰ نسخهٔ جدید GT AWD را برای چارجر ارائه کرده است. پیش ازاین نسخهٔ چهارچرخ محرک چارجر فقط در تیپ پایهٔ SXT ارائه می شد اما حالا تیپ GT هم با سیستم چهارچرخ محرک قابل خریداری خواهد بود. سامانهٔ چهارچرخ محرک این خودرو می تواند بدون مداخلهٔ راننده ارسال نیرو به چرخ های جلو را قطع کرده و صد درصد گشتاور را به محور عقب انتقال دهد؛ اما راننده های که می خواهند همیشه از سیستم چهارچرخ محرک بهره مند باشد باید خودرو را در حالت اسپرت قرار دهند که موجب افزایش تعویض دنده و همین طور بالاتر ماندن دور موتور هم می شود. این ماشین همچنین به سیستم کنترل پویایی و ESC سه حالته با قابلیت خاموش کردن هم مجهز شده است.

عرضهٔ دوج چارجر GT AWD مدل 2020، ماسل کار چهارچرخ محرک

چارجر GT AWD به صفحه آمپر قابل تنظیمی مجهز است که می تواند دندهٔ درگیر، نیروی جی، تایم صفر تا ۹۶ کیلومتر و لپ تایم پیست را نشان دهد. علاوه بر این، این سدان اسپرت از تنظیم خاص تعلیق، رینگ های ۱۹ اینچی آلومینیومی با لاستیک های چهارفصل، دوربین دید عقب، مه شکن های LED، کاپوت پرفورمنس و اسپویلر عقب هم برخوردار است.

«تیم کونیسکیس» از فیات-کرایسلر در مورد این چارجر می گوید:

اکثر مردم از چارجرها و چلنجرها به عنوان ماسل کارهای عملکرد بالا یاد می کنند و واضح است که این گونه هم هست اما آن ها می توانند خودروهای پرفورمنس چهارچرخ محرک چهارفصل هم باشند. فقط دوج خودروهایی را ارائه می کند که کارایی و رانندگی چهارفصل را بدون قربانی کردن شخصیت ماسل کار ارائه می کنند

عرضهٔ دوج چارجر GT AWD مدل 2020، ماسل کار چهارچرخ محرک

اما نکتهٔ منفی این است که هنوز هم خبری از غرش V۸ همی در زیر کاپوت چارجر GT AWD نیست زیرا این خودرو همچنان فقط با همان موتور ۳.۶ لیتری V۶ پنتااستار عرضه می شود که ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۸ نیوتن متر گشتاور دارد. این پیشرانه به یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک با پدال های تعویض دندهٔ دستی متصل است و طبق برآوردها در هر صد کیلومتر در شهر و بزرگراه به ترتیب ۱۳.۱ و ۸.۷ لیتر بنزین مصرف می کند. قیمت دوج چارجر GT AWD از ۳۴,۹۹۵ دلار آغاز می شود و از ژانویهٔ آینده قابل سفارش خواهد بود درحالی که تحویل آن به خریداران از سه ماههٔ نخست سال ۲۰۲۰ شروع خواهد شد.

عرضهٔ دوج چارجر GT AWD مدل 2020، ماسل کار چهارچرخ محرک
همرسانی نوشتار: