اولین خودروی ملی ترکیه، شاسی بلندی الکتریکی با طراحی پینین فارینا

  1. شنبه ۲۳ آذر ۹۸ ساعت ۰۷:۲۰ (۴ سال،۷ ماه قبل)
اولین خودروی ملی ترکیه، شاسی‌بلندی الکتریکی با طراحی پینین فارینا
به گزارش فرانگر

اولین خودروی ملی و داخلی ترکیه که به زودی رونمایی خواهد شد توسط خانه طراحی مشهور یعنی پینین فارینا طراحی شده است.

ترکیه در چند سال اخیر تلاش های زیادی برای تولید اولین خودروی خود داشته و حالا چند قدم تا معرفی آن در فرم پروتوتایپ و پیش تولیدی باقی مانده است.

روزنامه دیلی صباح می گوید این خودرو در مراسم ویژه ای که تدارک دیده می شود توسط رجب طیب اردوغان معرفی خواهد شد. گفته می شود اردوغان یکی از اولین افرادی است که این پروتوتایپ را تست خواهد کرد.

اما شرکتی که مسئول تولید اولین خودروی ملی ترکیه خواهد بود گروه جوینت ونچری اتومبیل است که توسط ۵ شرکت صنعتی بزرگ این کشور تشکیل شده است. در خبرها آمده که این خودروی فعلاً بی نام یک شاسی بلند الکتریکی با قابلیت شارژ باتری ها در عرض حدود ۱۰ ساعت از طریق شارژر استاندارد خانگی خواهد بود. البته با استفاده از شارژر سریع می توان باتری ها را در نیم ساعت شارژ کرد.

اولین خودروی ملی ترکیه، شاسی بلندی الکتریکی با طراحی پینین فارینا

همچنین گورکان کاراکاش مدیر اجرایی این جوینت ونچر می گوید شرکت تلاش های زیادی برای کنار گذاشتن سیستم های ناوبری ماهواره ای سنتی داشته است. این امر به لطف همکاری با یک استارت آپ محلی صورت گرفته است.

اولین خودروی ملی ترکیه، شاسی بلندی الکتریکی با طراحی پینین فارینا

کاراکاش گفته است:

ما در حال کار روی سیستمی هستیم که به طور کامل نیاز به دستگاه های ناوبری درون خودرو را از بین ببرد. این سیستم که از تکنولوژی تصویرپردازی با واقعیت مجازی استفاده می کند فعلاً به عنوان یک راه حل در دسترس نیست. اگر این سیستم به مرحله نهایی برسد در اولین شاسی بلند ما بکار خواهد رفت و در غیر این صورت به دنبال نصب آن در خودروهای آتی خواهیم بود.

انتظار می رود تولید انبوه اولین خودروی ملی ترکیه در سال ۲۰۲۱ شروع گردد و اولین نمونه ها نیز از نیمه اول سال ۲۰۲۲ به دست مشتریان برسند. این کمپانی می خواهد تا سال ۲۰۳۰ تعداد ۵ خودروی جدید تولید کند.
همرسانی نوشتار: