خداحافظی هولدن با مدل های کومودور و آسترا در سال ۲۰۲۰

  1. جمعه ۲۲ آذر ۹۸ ساعت ۱۰:۲۰ (۴ سال،۷ ماه قبل)
خداحافظی هولدن با مدل‌های کومودور و آسترا در سال 2020
به گزارش فرانگر

چندی پیش اعلام شد که بیوک رگال از بازار ایالات متحده کنار خواهد رفت و این برند لوکس جنرال موتورز به شرکتی صرفاً کراس اوورساز تبدیل خواهد شد. حال در خبری جدید گفته شده که همین اتفاق برای برند استرالیایی جنرال موتورز یعنی هولدن هم رخ خواهد داد. این شرکت اعلام کرده است که برای تمرکز روی اس یووی ها و وانت ها، به زودی به عرضهٔ مدل های کومودور و آسترا خاتمه می دهد. به گفتهٔ هولدن، این کار با سلایق خریداران سازگارتر است زیرا سهم اس یووی ها و وانت ها از کل فروش این شرکت به ۷۶ درصد افزایش یافته و به نظر می رسد این روند همچنان ادامه پیدا کند.

درنتیجه هولدن تصمیم گرفته است در سال ۲۰۲۰ به عرضهٔ کومودور ZB (که در اروپا با نام اوپل/واکسهال اینسیگنیا و در ایالات متحده با نام بیوک رگال عرضه می شود) و آسترا BK خاتمه دهد. البته هولدن طی سال آینده همچنان به فروش و تحویل این دو مدل ادامه خواهد داد اما میزان عرضهٔ آن ها به تدریج کاهش خواهد یافت. این برند استرالیایی همچنین به خریداران کنونی کومودور و آسترا اطمینان داده است که همچنان به گارانتی، خدمات امداد جاده ای و همین طور تأمین قطعات یدکی این خودروها ادامه خواهد داد.

خداحافظی هولدن با مدل های کومودور و آسترا در سال 2020

بخش خودروهای سواری در استرالیا در دوران اوج خود در دههٔ ۹۰ بازار بسیار بزرگی بود به گونه ای که فروش این بخش در سال ۱۹۹۸ به ۲۱۷,۸۸۲ دستگاه رسید اما این روزها اوضاع کاملاً تغییر کرده و شاسی بلندها بر بازار سلطه یافته اند. رئیس موقت و مدیرعامل هولدن «کریستین آکوئیلین» دراین باره می گوید:

بخش شاسی بلندها به نیم میلیون دستگاه و بخش LCVها به بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه نزدیک می شود و این جایی است که ما می خواهیم در آن بازی کنیم

خداحافظی هولدن با مدل های کومودور و آسترا در سال 2020

اما این تصمیم پایان یک دوره برای برند هولدن خواهد بود زیرا کومودور نامی بسیار باسابقه و شناخته شده در استرالیا است که از سال ۱۹۷۸ در بازار حضور داشته است. این خودرو طی چهار دهه در نسل ها و مدل های مختلف با تکنولوژی جنرال موتورز به طور خاص برای بازار استرالیا توسعه یافته و تولید می شد اما به دلیل به تصمیم جنرال موتورز مبنی بر خاتمهٔ تولید خودرو در استرالیا و تعطیل کردن کارخانه های هولدن در سال ۲۰۱۸، تولید نسل چهارم کومودور پایان یافت و نسخهٔ ری بج شدهٔ اوپل اینسیگنیا در این سال به عنوان نسل پنجم آن به صورت وارداتی در استرالیا عرضه شد.

خداحافظی هولدن با مدل های کومودور و آسترا در سال 2020

آکوئیلین در این رابطه گفته است:

تصمیم بازنشستگی کومودور توسط کسانی که میراث غرورآمیز آن را درک و تصدیق می کنند گرفته نشده است. این سدان بزرگ به مدت چندین دهه سنگ بنای جاده های نیوزلند و استرالیا بود؛ اما اکنون خریداران ترجیح و اولویت قدرتمندی را نسبت به موقعیت رانندگی بالا، کارایی و تطبیق پذیری شاسی بلندها و وانت ها نشان می دهند

خداحافظی هولدن با مدل های کومودور و آسترا در سال 2020
همرسانی نوشتار: