پرده برداری از خودروی گوردون مورای T-۵۰ با فن عقب

  1. چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ ساعت ۱۳:۰۱ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
پرده‌برداری از خودروی گوردون مورای T-50 با فن عقب
به گزارش فرانگر

شرکت گوردون مورای اتوموتیو از طراحی جایگزین معنوی مک لارن F۱ مشهور افسانه ای با نام T.۵۰ رونمایی کرد. این شرکت همچنین جزئیات بیشتری از یکی از جالب ترین ویژگی های این خودرو را منتشر نمود. این ویژگی یک سیستم پنکه یا فن در بخش عقب است که باعث بهبود قابل توجه آئرودینامیک می شود. به منظور اطمینان از عملکرد عالی این خودرو در بخش آئرودینامیکی، گوردون مورای با تیم فرمول ۱ ریسینگ پوینت همکاری کرده و از تونل باد و تجارب مهندسان آن ها استفاده کرده است.

این فن ۴۰۰ میلی متری باعث شتاب گیری جریان هوا می شود زیرا هوا از دیفیوزر عقب عبور می کند. این سیستم دارای مجرای جذب عمودی بوده تا به این ترتیب پنکه گردوغبار و ذرات جاده را جذب نکند. ورودی های هوا همچنین هوا را به سمت قوای محرکه هدایت می کنند تا روغن خنک شود. به منظور تنظیم بیشتر آئرودینامیک هم دو بال فعال در عقب وجود دارد که می تواند به بالا رفته و داون فورس را بیشتر کرده و یا اینکه با صاف شدن درگ را کاهش دهد.

مورای به رود اند تراک گفته است:

پرده برداری از خودروی گوردون مورای T-50 با فن عقب

چیزی که ما می خواهیم باز کردن پره ها و چرخش پنکه در حداکثر حالت خود است تا همه ی هوای آلوده و لایه ی مرزی محو شده و بنابراین هوا مجبور است از سطوح عبور کند. این هوا باید از سطوح عبور کند تا وکیوم موجود در آنجا را پر نماید.

این سیستم آئرودینامیک فعال در چندین حالت بکار گرفته می شود. شدیدترین حالت با نام Vmax شناخته می شود و مجراها و پنکه را در آرایش درگ پایین قرار می دهد و از استارتر/ژنراتور ۴۸ ولت یکپارچه برای افزایش قدرت پیشرانه به ۷۰۰ اسب بخار استفاده می کند. همچنین پیکربندی داون فورس بالا نیز وجود دارد که در این صورت خودرو به زمین خواهد چسبید.

پرده برداری از خودروی گوردون مورای T-50 با فن عقب

T.۵۰ از پیشرانه ۱۲ سیلندر ۴ لیتری تنفس طبیعی ساخت کاسورث با قدرت ۶۵۰ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتون متر استفاده می کند. این پیشرانه ردلاین ۱۲۱۰۰ دارد و نیروی خود را از طریق گیربکس ۶ سرعته دستی به چرخ های عقب منتقل می کند. مونوکوک و پانل های فیبر کربنی باعث می شوند وزن خودرو تنها ۹۸۰ کیلوگرم باشد.

پرده برداری از خودروی گوردون مورای T-50 با فن عقب

T.۵۰ در می ۲۰۲۰ به صورت کامل معرفی خواهد شد و تنها ۱۰۰ دستگاه از آن قرار است تولید شود. این شرکت قیمت ۲ میلیون پوندی برای محصول خود در نظر گرفته و گفته می شود هم اکنون می توان آن را سفارش داد.

پرده برداری از خودروی گوردون مورای T-50 با فن عقب
همرسانی نوشتار:پربازدیدترین های هفته